Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


The Package

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
ThePackage.JPG
The Package
Scenariusz: Ryan Kaufman
Ilustracje: Bracia Fillbach
Kolory: Pamela Rambo
Litery: Michael David Thomas
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
2 marca 2005
Typ publikacji: One-shot
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era upadku Republiki
Czas akcji: 21 BBY


The Package to 20-stronicowy komiks, który w USA ukazał się dzięki nakładowi wydawnictwa Dark Horse Comics w dniu 2 marca 2005 roku. Został opublikowany w wydaniu zbiorczym Clone Wars Adventures 3.

Streszczenie

W kwaterze głównej wywiadu Republiki Galaktycznej trwa odprawa klonów-komandosów. Żołnierze dowiadują się, że ich następną misją będzie odzyskanie przesyłki dla Wielkiego Kanclerza Republiki z rąk trandoshańskich łowców nagród. Paczka posiada ogromną wartość dyplomatyczną, dlatego najemnicy chcą sprzedać ją Separatystom. Komandosi przyjmują do wiadomości iż taka sytuacja nie może mieć miejsca. Jeden z klonów, RC-1013 pyta dowódcę czy charakter misji nie byłby lepszy dla jednostki ARC. Ten odpowiada mu iż miejscem zadania będzie licznie zaludniona planeta Ord Mantell, dlatego dwa oddziały komandosów będą najbardziej odpowiednim zespołem. Następnie odprawa dobiega końca.

Jakiś czas później, w południe, na jednej z ulic Ord Mantell komandosi obserwują z dachów budynków trzy pojazdy trandoshańskich łowców nagród. Jeden ze snajperów zauważa obiekt misji w drugim pojeździe. Słysząc to sierżant Sarge wydaje rozkaz do rozpoczęcia operacji. Gdy na ulicy uprzednio przygotowany wehikuł blokuje drogę najemnikom, klony wystrzeliwują z dachu pocisk, który niszczy pierwszy pojazd wroga. W tym czasie również oddziały ukryte do tej pory na powierzchni włączają się do starcia, lecz szybko zostają unicestwione przez pozostałych trandoshan przy pomocy detonatorów termicznych. Pozostałym dwóm pojazdom udaje się uciec z zasadzki, lecz nie mija wiele czasu gdy w jednym z nich zostaje zastrzelony, przez snajpera, kierowca, co prowadzi do katastrofy. Trzeci wehikuł znika z pola widzenia klonów, lecz ci namierzają jego kurs, który prowadzi do dzielnicy przemysłowej.

Podążając śladem wroga, komandosi trafiają w okolicę magazynów. Sarge rozkazuje swojej drużynie rozdzielić się i przeszukać każdy budynek. Po jakimś czasie, w jednym z nich jeden z żołnierzy odnajduje trandoshan w towarzystwie droidów bojowych należących do Separatystów. Zostaje on błyskawicznie zlikwidowany, lecz zauważa to reszta oddziału i przybywa do kryjówki wroga. RC-1013 rozkazuje swoim podwładnym, by zlikwidowali droidy przy pomocy ognia zaporowego, a gdy to się udaje, razem z drużyną wchodzi do wnętrza magazynu. W pomieszczeniu zleca wysadzenie drzwi znajdujących się naprzeciwko. Gdy to zostaje wykonane, pojawiają się trandoshanie, którzy kryli się do tej pory. Następuje wymiana ognia, w wyniku której ginie większa część obu stron. Gdy z drużyny komandosów jedynym ocalałym zostaje sierżant Sarge, pojedynczy ocalały trandoshanin rzuca się do ucieczki. Klon nie pozwala mu na to, dogania go i przy pomocy wibroostrza naręcznego odbiera mu życie. Gdy walka zostaje wygrana, RC-1013 zabiera paczkę przeznaczoną dla przywódcy Republiki, po czym wraca na Coruscant.

W biurze Kanclerza, Mas Amedda zwraca się do Palpatine'a mówiąc iż otrzymał przesyłkę od wywiadu. Przywódca otwiera pudełko, po czym stwierdza, że to prezent od dyplomatów z Malastare, który nie jest niczym ważnym i dlatego nakazuje odnieść go do magazynu, gdzie zlokalizowana jest reszta podarków.

Zawartość

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2005, 2 marca USA --- Dark Horse Comics 20 stron Druk (miękka) --- USD

Linki zewnętrzne


Seria Komandosi Republiki
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!