Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


The Feral Queen

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
The Feral Queen.jpg
The Feral Queen
Scenariusz: Robin Etherington
Ilustracje: Andres Ponce
Kolory: Digikore
Litery: Andrew James
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Titan Magazines
2 czerwca 2011
Typ publikacji: Pojedynczy komiks
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era upadku Republiki
Czas akcji: ok. 21 BBY


The Feral Queen to pojedyncza, 8-stronicowa historia komiksowa opublikowana w dwudziestym pierwszym numerze szóstej edycji magazynu Star Wars Comic UK. Komiks został wydany 2 czerwca 2011 roku nakładem wydawnictwa Titan Magazines. Scenariusz opracował Robin Etherington, a za rysunki odpowiadał Andres Ponce.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
The Feral Queen! A new Star Wars: The Clone Wars adventure sees Ahsoka on a mission to protect the Felacatian Queen from heavy enemy bombardment - but will the Jedi find she is surplus to requirements? Find out in this issue.(Titan Magazines, 2011)

Streszczenie

W przestworzach planety Felacat, na pokładzie lekkiego myśliwca przechwytującego Delta-7B Aethersprite, Ahsoka Tano i R7-A7 oglądają krajobrazy wojny. W pewnej chwili droid zostaje trafiony w kopułę przez nieprzyjacielski strzał, co wywołuje u niego panikę. Togrutanka oznajmia mu, że to tylko draśnięcie, po czym wysnuwa przypuszczenie, iż sprawy w okolicy mają się o wiele gorzej. Kontynuując podróż, republikanie obserwują zniszczenia poczynione na planecie, przez co Ahsoka dochodzi do wniosku, iż Separatyści nie potraktowali Felacatian ulgowo. Gdy chwilę później dziewczyna mija unicestwiony AAT, zmienia zdanie i stwierdza, iż walki wciąż trwają.

Ahsoka Tano i R7-A7 przybywają na Felacat.

Gdy Tano dociera w okolice Felacatiańskiego Pałacu Królewskiego widzi nacierające na niego hordy droidów bojowych wspieranych ostrzałem artyleryjskim. Padawanka zwraca się do R7-A7 mówiąc, iż powinni jak najszybciej lądować, gdyż obawia się, iż jeśli budynek nie został wykonany z beskaru, jego konstrukcja nie wytrzyma zbyt długo. W odpowiedzi, droid przypomina o wszech obecnych błyskawicach blasterowych, na co Ahsoka mówi mu, iż nie mają wyjścia i muszą lądować w niebezpiecznym miejscu.

Republikanie opuszczają myśliwiec, po czym kierują się w stronę wejścia do pałacu. Widząc ściany budynku, Tano zauważa stare ślady po strzałach, dlatego zastanawia się jak długo mieszkańcy stawiają opór Konfederacji. Na jej pytanie odpowiada stojący przy wrotach strażnik, mówiąc iż oblężenie trwa sześć tygodni, trzy dni i siedem godzin, po czym oznajmia, iż dziewczyna nie dożyje zakończenia walk i nakazuje ją aresztować.

Przed oblicze królowej Miarii Prrt przybywa dwójka wartowników i eskortowana przez nich Ahsoka Tano. Jeden z mężczyzn oznajmia władczyni, iż na jednej z górnych platform pałacu w nieustraszony sposób aresztowali wrogiego szpiega, dlatego chciałby wiedzieć czy powinni dokonać jego niezwłocznej egzekucji. Słysząc to, Togrutanka poprawia go mówiąc, iż sama się poddała. W odpowiedzi na zadane jej pytanie, władczyni planety zabrania przeprowadzenia egzekucji, gdyż nie chce, aby do atakujących Separatystów dołączyły również siły Republiki. Kontynuując informuje nowo przybyłych, że wyczułaby zapach Jedi nawet z dużej odległości. Na jej stwierdzenie, Ahsoka zastanawia się jak wartownicy mogli nie rozpoznać miecza świetlnego, po czym zwraca się do królowej przepraszając ją za nieautoryzowane lądowanie na terenie pałacu, lecz zmusiły ją do tego okoliczności. Z polecenia Senatu Galaktycznego ma pomóc władczyni w bezpiecznej ewakuacji z jej rodzinnego świata. Słysząc jej słowa, Miaria stwierdza, iż padawanka może natychmiast odejść, gdyż w chwili gdy Felacat potrzebował wsparcia Republiki otrzymywał jedynie liczne wymówki i przeprosiny za powstałe opóźnienia. Prrt zauważa, że w chwili gdy jej lud stoi na progu porażki, Senat, zamiast składania kolejnej propozycji, przysyła padawankę i towarzyszącego jej droida. Królowa jest pewna, iż po prawie miesiącu stawiania czoła najeźdźcom jej podwładni odeprą ich bez wsparcia innych.

Tano nie jest przekonana co do prawdziwości jej słów, gdyż w tym samym momencie Separatyści niszczą główną bramę budynku przez co obrońcy rzucają się do ucieczki. Widząc to, Miaria dochodzi do wniosku, iż nadszedł czas, aby władczyni spełniła obowiązek względem swoich poddanych. Togrutanka podziela jej opinię, dlatego informuje, że jej statek jest gotowy do odlotu. Felacatianka informuje ją, że nie zamierza uciekać, a podjąć walkę. Zmieniając formę, mówi, iż dziewczyna powinna słyszeć o polimorficznych zdolnościach jej rasy, która w zwierzęcej postaci jest bardziej agresywna. Ahsoka potwierdza, iż posiada wiedzę na ten temat, jednakże wyznaje, iż myślała, że Felacatianie zmieniają formę tylko w chwilach ekstremalnego stresu. Miaria odpowiada jej mówiąc, że proces zmiany kształtu jest zbyt skomplikowany i dodaje, że nie musi jej go wyjaśniać. Po tych słowach nakazuje padawance się odsunąć, gdyż zamierza wykorzystać swoje atrybuty do walki. Zamiast jej posłuchać, Tano decyduje się na wsparcie jej w batalii.

Miaria rozpoczyna bieg ku niższym poziomom pałacu. Swoją szybkością zaskakuje swoją towarzyszkę, która niemal natychmiast zostaje w tyle. Królowa oznajmia Ahsoce, że jeżeli nie może za nią nadążyć, nie będzie miała z niej żadnego pożytku. Jedi odpowiada jej, iż jej mistrz powtarzał, że pośpiech to najszybsza droga do śmierci. W odpowiedzi, Prrt stwierdza, że jest on głupcem, gdyż walcząc o wolność nigdy nie powinno się wahać, ani zatrzymywać. Padawanka jest zaskoczona jej wypowiedzią, dlatego pyta dlaczego Felacatianie nie zmienili swoich form, by w bardziej zdecydowany sposób odeprzeć atak Separatystów.

Walcząc z droidami, królowa wyjawia, iż dziesięć lat temu, z chwilą gdy objęła tron, postanowiła dostosować swych podwładnych do pokojowej Republiki, która jak myślała była o wiele szlachetniejsza. Ahsoka oznajmia, że rząd nikogo nie prosi o zmianę swych zwyczajów, gdyż akceptuje wszystkich, bez względu na kulturę. Ogarnięta bitewną furią, Prrt zastanawia się, że jeśli jej słowa są prawdziwe to dlaczego Republika, w odpowiedzi na oficjalną prośbę władczyni, przysłała samotne dziecko, co stanowi dla niej zniewagę gorszą od śmierci. Tano wyjaśnia, że w obecnych, mrocznych czasach, Felacat to jeden z tysiąca światów ogarniętych wojną i że mimo swego młodego wieku, jest prawdziwą Jedi, gotową do walki do samego końca w obronie mieszkańców planety.

Ahsoka Tano i Miaria Prrt rozmawiają po zwycięskiej bitwie.

Szarżując na super droidy bojowe B2, władczyni dochodzi do wniosku, że przez odwrót jej żołnierzy, którzy stracili wiarę w przetrwanie, obawia się, iż koniec nastąpi szybciej niż się spodziewają. Jej towarzyszka odparowuje, że siła Republiki tkwi w pracy zespołowej, co umożliwia dokonywanie niemożliwego. Słysząc to, Miaria zastanawia się czemu Jedi powiedziała to w taki sposób, gdy utknęła samotna na obcej planecie. Togrutanka poprawia ją mówiąc, iż nie jest sama. W chwili jej wypowiedzi rozlega się ryk przemieniających się Felacatian, którzy decydują się ponownie podjąć walkę. Widząc do jakiej zmiany w nastawieniu ludności doprowadziły, Ahsoka wyraża zadowolenie.

Biorąc przykład z królowej i jej towarzyszki, mieszkańcy planety ruszają do walki przeciwko droidom. Maszyny są zaskoczone ich furią i zdecydowaniem z jakim atakują, dlatego niemal natychmiast rozpoczynają odwrót. Po trwającym jakiś czas pościgu, Felacatianie pokonują wroga, a przebywające na terenie pałacu Miaria i Ahsoka rozmawiają o odniesionym zwycięstwie. Królowa, ponownie w swej łagodnej formie, dochodzi do wniosku, że Jedi dała jej światu coś więcej niż tylko miecz świetlny, dlatego nie może się doczekać gdy na nowo podejmie rozmowy z Republiką Galaktyczną. Po wypowiedzeniu tych słów oznajmia, iż musi znaleźć dla siebie jakieś ubranie, gdyż flaga, którą się przyodziała, jest dla niej niewystarczająca.

Zawartość

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2011, 2 czerwca
(w The Clone Wars Comic UK 6.21)
UK --- Titan Magazines 8 stron Druk (miękka) ---

Linki zewnętrzne

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
The Feral Queen.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!