Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tee Va

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Tee Va.jpg
Tee Va
Rasa: Mooganin
Kolor oczu: Żółte
Przynależność: Przemytnicy
Tee Va był moogańskim przemytnikiem żyjącym w czasach wojen klonów.

Biografia

W 21 BBY Tee ze swoimi towarzyszami przybył na Mandalorę, do miasta Sundari. Kiedy wyszedł, kazał grupce Gotalów wynieść ładunek. Zobaczywszy kontrolera lotów wdał się z nim w pogawędkę, a następnie dał mu garść kredytów. Po przyjęciu łapówki mężczyzna odszedł, zostawiając Va i jego ludzi w spokoju.

Następnie cały towar, którym była herbata przetransportowano do magazynu. Tam do napoju dodali slabin, substancję, dzięki której mogli zarobić dużo więcej, jednak napój stawał się trujący i powodował choroby.

Do miejskiego szpitala rozpoczęto zwozić mnóstwo chorych dzieci. Sprawą zainteresowała się sama księżna Satine Kryze. Rozpoczęło się śledztwo, które poprowadziła Satine przy pomocy doktora Zaka Zaza. W końcu dyrektor jednej ze szkół wskazał, że sprzedawcą trujących napojów był Siddiq. Na spotkaniu z Satine mężczyzna powiedział księżnej, że kupił herbatę od Tee.

Jeszcze tej samej nocy Va przyleciał z nowym ładunkiem. Dzięki danym od Siddiqa Kryze wraz z towarzyszami dostała się na lądowisko i z ukrycia obserwowała posunięcia Mooganina. W tym momencie do przemytników znów podszedł kontroler ruchu. Powiedział, że dokona inspekcji, jednak kolejna garść kredytów sprawiła, że odszedł i zaniechał przeszukiwania.

Następnego dnia rano Satine postanowiła zakończyć działania przemytników. W tym celu księżna, senator Amidala oraz oddział gwardzistów udali się do odkrytego magazynu. Kiedy przybyli na miejsce żołnierze pilnujący drzwi nie chcieli ich otworzyć i próbowali zaatakować księżną. Jeden z gwardzistów obronił Satine, a następnie powalił napastników. Następnie odblokowano drzwi i księżna, Padmé oraz gwardziści zobaczyli zatruwających herbatę Tee Va i jego popleczników. Rozpoczęła się strzelanina. Niemal cała ekipa Mooganina została wytrzebiona, Va został aresztowany, a zapasy herbaty zostały spalone z całym magazynem.

Ciekawostki

  • Jego imię nie pojawia się w scenariuszu, lecz zostało ujawnione po raz pierwszy w Databanku.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!