Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Szablon:Marvel

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania


Zastosowanie

Szablonu używamy do tworzenia linków do wiadomości czy pozycji z katalogu wydawnictwa Marvel Comics na stronie Marvel.com. Stosujemy go zarówno w sekcji źródeł czy linków zewnętrznych, jak też do dodawania przypisów. Szablon nie zawiera w związku z tym znaku wypunktowania, więc dodając go w sekcji źródeł czy linków zewnętrznych należy umieścić przed nim symbol *.

Szablon posiada pięć parametrów, z których trzy pierwsze są konieczne do jego działania. Pierwszy z nich to wybór działu, do którego chcemy linkować. W tym miejscu musimy wpisać news lub komiks, dokładnie w takiej formie. Kolejne pole to fragment adresu artykułu, a więc wszystko, co w linku znajduje się po marvel.com/(dział)/. Drugi parametr to tytuł artykułu sformułowany tak, jak na oficjalnej stronie. Tytuły na Marvel.com zapisywane są w całości dużymi literami, dlatego należy skopiować tu formę, którą można znaleźć np. w opisie czy właściwościach strony.

Dwa kolejne parametry są opcjonalne, choć zaleca się używanie ich w miarę możliwości. Są one związane z zapasową kopią artykułu na stronie web.archive.org. Aby wygenerować link zapasowy, wklejamy adres artykułu do wyszukiwarki strony, wybieramy interesującą nas wersję z kalendarza i z tak wygenerowanego linku kopiujemy fragment zawierający numer wersji. Wygląda on np. tak: 20140708042431. Czwarty parametr to natomiast data utworzenia danej wersji kopii zapasowej, którą wybraliśmy z kalendarza. Zapisujemy ją w formie DD.MM.RRRR, na przykład 08.07.2014 jeżeli kopia została utworzona 8 lipca 2014 roku.

Przykład

Aby umieścić link do tego artykułu, umieszczamy w haśle następujący kod:
{{Marvel|news|comics/24038/open_salvador_larrocas_darth_vader_sketchbook|Open Salvador Larroca's Darth Vader Sketchbook|20150219135151|19.02.2015}}

Dzięki temu otrzymamy następujący link:


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!