Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Star Wars: Gra karciana

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Swlcglogo.png
Star Wars: Gra karciana
Producent: Fantasy Flight Games
Wydawca:
  • Fantasy Flight Games
  • Galakta (Polska)
Projekt: Eric M. Lang
Data wydania:
Rodzaj: karciana LCG
Zalecenia wiekowe: 10+
Liczba graczy: 2, 3-4Star Wars: Gra karciana (The Card Game) to gra karciana wykorzystująca system LCG stworzona przez Erica M. Langa dla wydawnictwa Fantasy Flight Games. Zestaw startowy gry ukazał się 20 grudnia 2012 roku w USA. W Polsce wydania gry podjęło się wydawnictwo Galakta, które zajmujesię spolszczaniem gier wydawanych przez FFG. Zestaw podstawowy ukazał się 20 maja 2013 roku[1].

Opis

„Przez tysiąc pokoleń rycerze Jedi strzegli pokoju i prawa w Starej Republice. Nim nastały mroczne czasy… czasy Imperium.” — Obi-Wan Kenobi

Star Wars – Gra karciana to gra LCG, która umożliwia graczom stoczenie pojedynku w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jest to gra asymetryczna, w której każda ze stron ma do osiągnięcia inny cel. Ciemna strona Mocy (reprezentowana przez Sithów, Marynarkę Imperialną lub Szumowiny i Nikczemników) zrobi wszystko aby ukończyć budowę Gwiazdy Śmierci, podczas gdy Jasna strona Mocy (reprezentowana przez Jedi, Sojusz Rebeliantów lub Przemytników i Szpiegów) za wszelką cenę stara się ugodzić Imperium w trzech kluczowych punktach, doprowadzając w ten sposób do jego upadku.

Podczas rozgrywki gracze będą mogli poczuć klimat tak dobrze im znany z Gwiezdnej sagi. Do gry będą mogli wystawić nie tylko doskonale wszystkim znane postacie z filmów, takie jak Yoda, Luke Skywalker, Darth Vader czy sam Imperator Palpatine – do swojej dyspozycji będą mieć także ikoniczne statki każdej ze stron konfliktu czy droidy.

Przygotujcie się – los galaktyki będzie w Waszych rękach![2]

Historia

Polski wydawca zapowiedział grę 13 lutego 2013 roku[3] jako drugi produkt po X-wing: Gra figurkowa, sygnowany logiem Star Wars i ze stajni amerykańskiego producenta FFG. Parę dni później zapowiedziano pierwszy cykl dodatków - Cykl Hoth[4]. Miesiąc po zapowiedzi gry, wydawca ogłosił pierwsze duże rozszerzenie Krawędź Ciemności[5]. W dniu premiery Galakta udostępniła na swoim kanale Youtube filmy instruktażowe wprowadzające do rozgrywki[6]. Dwa lata po premierze, rodzimy wydawca poinformował na swojej stronie o zawieszeniu ukazywania się małych dodatków do gry (cykle Mocy), dopuścił jednak możliwość wydania dużych rozszerzeń[7].

Wydane zestawy

Polskie wydanie zestawu startowego.

Linki zewnętrzne

Przypisy

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Star Wars: Gry karcianej.


Star Wars: Gra karciana
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!