Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Slick (klon)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Sierzant Slick.jpg
Slick
Data i miejsce narodzin: 32 BBY, Kamino[1]
Miejsce pochodzenia: Kamino[1]
Rasa: Człowiek-klon[1]
Wzrost: 183 cm [1]
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
Slick to żołnierz-klon o stopniu sierżanta. Uczestniczył w początkowej fazie bitwy o Christophsis w 22 BBY, gdzie zdradził Republikę na rzecz Konfederacji.

Biografia

Młodość

Slick jak każdy z milionów klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta urodził się w 32 BBY na Kamino. Został wyhodowany dla Wielkiej Armii Republiki, po odpowiednim wyszkoleniu dołączył do niej w stopniu sierżanta.

Bitwa o Christophsis

Podczas wojen klonów Slick uczestniczył w bitwie o Christophsis. Tam został przekupiony przez Asajj Ventress i miał za zadanie informować Separatystów o wszelkich ruchach i planach Republiki. Wypełniając misję, sierżant przekazał Separatystom plany zasadzki, zorganizowanej przez Jedi.

Sam wziął udział w tej potyczce. Podczas gdy żołnierze Republiki przygotowywali obronę przed nadciągającymi droidami, te na rozkaz TJ-55 rozdzieliły się. Po chwili oddział Slicka został zaskoczony atakiem robotów. Dzięki interwencji Anakina Skywalkera klony i Jedi zdołali wydostać się ze swojej wieży i dostać na dach innej, gdzie walczył Kenobi. Pomimo ponownego ostrzału droidów Jedi i klony uciekli na pokładzie kanonierki LAAT/i, pilotowanej przez Hawka. Podczas odwrotu Rex oderwał głowę TJ-55 w nadziei, że wyjaśni to niepomyślne zakończenie akcji.

Po powrocie do bazy Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi, kapitan Rex i komandor Cody przeskanowali głowę droida taktycznego, jednak jej obwody przepaliły się. Kiedy Jedi wyruszyli do bazy Separatystów, oficerowie zorientowali się, że byli podsłuchiwani. Zauważyli szpiega, lecz nie udało im się go rozpoznać. Po krótkim śledztwie Rex i Cody dowiedzieli się, że kolaborantem był ktoś z koszar Slicka.

Poszli tam i przesłuchiwali podwładnych sierżanta. W końcu trafili na Choppera. On po krótkiej rozmowie z dowódcami rozszyfrował, że to Slick zdradził. Zdenerwowany sierżant uderzył Cody'ego i zaczął uciekać. Oficerowie ruszyli za nim i ścigali go w hangarach, gdy nagle doszło do eksplozji większość machin bojowych. Była to sprawa Slicka.

Slick prowadzony przez Rexa do rycerzy Jedi.

W końcu sierżant został złapany w centrum dowodzenia. Tam doszło do bójki, ale po krótkim czasie zdrajca został obezwładniony. Później Cody z Rexem przyprowadzili go do Obi-Wana Kenobiego i Anakina Skywalkera. Wtedy Slick wyjawił swoje pobudki: czuł się pokrzywdzony – uważał, że jest niewolnikiem Jedi i chciał uzyskać wolność. Liczył też, iż uda mu się nakłonić do dezercji więcej klonów. Zgodnie z rozkazem Jedi, sierżant został zabrany do aresztu. Jego dalsze losy pozostają nieznane.

Podwładni Slicka

Slick, jak każdy sierżant, dowodził własnym oddziałem. Większość tej grupy zginęła w wyniku zdrady dowódcy. Pozostali przy życiu żołnierze-klony z jego oddziału to:

Ciekawostki

  • Zdrada Slicka jest wspomniana przez Ahsokę Tano podczas potyczki na TB-73, kiedy padawanka wraz z Barriss Offee starały się wyjaśnić, dlaczego zostały zaatakowane przez Oxa i Edge'a. [2]
  • W piewotnej wersji scenariusza odcinka The Hidden Enemy sierżant Slick miał mieć rude włosy, ale po pierwszych testach postanowiono jednak skorzystać ze standardowego koloru włosów, ponieważ dzięki temu mniej się on rzuca w oczy i nie jest go tak łatwo o coś podejrzewać.

Przypisy

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Slicka.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!