Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Sib Canay

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Sib Canay.jpg
Sib Canay
Rasa: Neimoidianin
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Czerwone
Przynależność:
Sib Canay był Neimoidianinem oraz członkiem Federacji Handlowej żyjącym w ostatnich latach istnienia Republiki Galaktycznej.

Biografia

Blokada Pantory

W nieokreślonym czasie wojen klonów, Federacja Handlowa postanowiła zablokować planetę Pantora, pod pretekstem niespłaconych długów, by skłonić jej przywódców do dołączenia do Konfederacji Niezależnych Systemów. W związku z tym, Sib został przydzielony do nadzorowania blokady oraz zorganizowania porwania córek przewodniczącego Papanoidy, który pod taką presją miał szybciej dołączyć do sojuszu.

Negocjacje handlowe z Papanoidą.

Gdy wszystko zostało przygotowane, Canay udał się na okręt blokujący planetę, z którego zlecił rodiańskiemu łowcy nagród, Greedo, porwanie wymienionych w rozkazach kobiet. Sowita zapłata przyczyniła się do szybkiego wykonania zadania przez najemnika. Sib nie będąc głupcem, postanowił, że tylko jedna z Pantoranek zostanie uwięziona na statku, a druga będzie znajdować się pod opieką łowcy. Zgodnie z tym planem, Chi Eekway Papanoida została przeniesiona do celi na poziomie więziennym, a jej siostra udała się na Tatooine.

Jakiś czas później, na okręcie znajdującym się pod kontrolą Canay'a, zjawiły się Riyo Chuchi i Ahsoka Tano, by poinformować, że władze Pantory postanowiły dołączyć do Separatystów i że w związku z tym trzeba będzie ponownie omówić kwestię uregulowań handlowych. Słysząc te słowa, Neimoidianin wyraził nadzieję szybkiego porozumienia, po czym zaprosił obie dyplomatki do kwater gości.

Po zakończeniu grzecznościowych rozmów z kobietami, Sib udał się na spotkanie z dowódcą okrętu. Jego pobratymiec nie był zadowolony z gry w jakiej brali udział, a najbardziej z faktu przetrzymywania na jego okręcie córki Papanoidy. Na jego słowa, Canay odparł, że wysoka zapłata powinna zniwelować u niego poczucie winy. Jego wypowiedź została nagle przerwana przez dziwny dźwięk, który mógł być oznaką podsłuchujących nieproszonych gości. Chcąc mieć pewność, że panuje całkowite bezpieczeństwo, Sib sprawdził całe pomieszczenie, ale ku swojemu zdziwieniu nie odnalazł niczego niepokojącego. Mimo to, Neimoidianin postanowił nie ryzykować, dlatego poprosił swojego rozmówcę, by przeszli w inne miejsce.

Jakiś czas później, po zakończeniu rozmowy z dowódcą okrętu, Canay udał się na mostek. Tam jeden z droidów poinformował go, że wykryto iż dyplomatki z Pantory infiltrują poziom więzienny. Rozumiejąc o czym mowa, Sib postanowił podjąć odpowiednie działania. W towarzystwie kilku droidów bojowych typu B2, Neimoidianin udał się na poziom więzienny, gdzie zastał dyplomatki uwalniające porwaną córkę Papanoidy. Gdy kobiety zauważyły zbliżającego się członka Federacji Handlowej i jego roboty, jedna z nich, Ahsoka Tano, która okazała się być Jedi, ruszyła do walki. Togrutanka szybko poradziła sobie z maszynami, po czym rozkazała Canay'owi, by się poddał. Gdy jednak skończyła swoją wypowiedź, pojawił się dowódca okrętu w towarzystwie swoich strażników. Zaskoczony całą sytuacją, oficer poprosił o wyjaśnienie.
Powitanie dyplomatek.
Zgodnie z jego żądaniem, Ahsoka ujawniła iż Sib współpracował z Separatystami oraz przetrzymywał na jego statku córkę władcy Pantory. Słysząc to, dowódca udał, że o niczym nie wie, po czym zapytał rodaka czy to prawda. Canay odpowiedział tylko, że potrzebuje swojego adwokata. Widząc szansę na zakończenie blokady, Chuchi zaszantażowała Neimoidian ujawnieniem ich współpracy z Konfederacją Niezależnych Systemów, w przypadku kontynuowania oblężenia. Groźba ta okazał się skuteczna, dlatego zniesiono blokadę. Nie wiadomo, czy Sib został aresztowany i postawiony przed sądem, lecz pewne jest, że doświadczył stosownych kar z ramienia Federacji Handlowej, która musiała utrzymać swój neutralny wizerunek w oczach Senatu Galaktycznego.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Siba Canay'a.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!