Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Sharina Fizark

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Sharina.jpg
Sharina Fizark
Miejsce pochodzenia: Tatooine
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Sharina Fizark to kobieta żyjąca w osadzie Anchorhead na planecie Tatooine w czasie trwania wojny domowej Jedi. Była żoną Warda Fizarka który był myśliwym polującym na wraidy.

Biografia

W 3956 BBY mąż Shariny zginął na Morzu Wydm w czasie polowania. Kobieta podejrzewała, że za śmierć męża mogą odpowiadać grupa gamorreanśkich łowców, Narkal, Gurke i Ugzak. A górnicy pracujący dla Czerki, poinformowali ją że znaleźli ciało mężczyzny ogołocone ze wszystkiego cennego. Sharinie zaczęły kończyć się już pieniądze i zaczęła sprzedawać trofea męża.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


Pewnego razu spotkała cierpiącego na amnezję Revana, który przebywał na planecie w celu odnalezienia Gwiezdnej Mapy. Gdy Jedi przechodził niedaleko loży myśliwych, Sharina zaczepiła go i poprosiła o pomoc. Zaoferowała dużą kościaną płytę z czaszki wraida o wartości 500 kredytów. Sama nie mogła sprzedać, gdyż nie posiadała karty łowickiej, która umożliwia sprzedaż zdobytych trofeów. Revan jednak odrzekł że może sprzedaż ją w jej imieniu. Kobieta po chwili wahania, nie widząc innego wyboru zgodziła się na takie rozwiązanie.

Gdy Revan zdobył kartę, odwiedził loże myśliwych i sprzedał kościaną płytę Ithorianinowi Fazzie Utral. Po dokonaniu transakcji udał się do Shariny i przekazał jej równowartość płyty plus bonus w wysokości 200 kredytów. Kobieta była zachwycona i dziękowała Jedi za okazaną pomoc, oraz daniu możliwości nowego startu.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Alternatywy

Sharina Fizark jest postacią z gry Knights of the Old Republic. Gracz może zdecydować się oszukać kobietę i nie oddawać jej pieniędzy. Takie rozwiązanie jednak sprzeczne jest z porządkiem Expanded Universe. Można również wyperswadować odkupienie od niej płyty za niższą cenę.

W razie udzielenie pomocy kobiecie i podarowaniu jej dodatkowo 200 kredytów, Bastila Shan, Juhani, Carth Onasi, Zaalbar oraz Mission Vao pochwalą nas za okazaną dobroczynność. Noatomiast Canderous Ordo i HK-47 wyrażą swoja aprobatę w przypadku rozwiązania na niekorzyść kobiety.

Ciekawostki

Sharina w wyciętym materiale z gry.

W wyciętym materiale z gry, Sharina po pomocy okazanej przez Revana, dostaje się na Dantooine, gdzie można byłoby ją ponownie spotkać w enklawie Jedi. Wątek ten można przywrócić dzięki modowi do gry[1].

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!