Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Selkathański Sąd Najwyższy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
SelkathanskiSadNajwyzszy.png
Selkathański Sąd Najwyższy
Twórca/Twórcy Władze miasta Ahto
Przywódca/Przywódcy Shelkar jako przewodniczący sędziów
Kwatera główna Manaan
Lokacja/Lokacje Sąd Najwyższy w AhtoSelkathański Sąd Najwyższy to organizacja, która reprezentowała prawo na Manaanie. Sąd był jednym z najważniejszych instytucji na planecie, ponieważ nie chronił jedynie Ahto, ale także cały Manaan. Poza tym występował on w interesach Selkathów w całej galaktyce.

Historia

W 3956 BBY, kiedy Shelkar był przewodniczącym sędziów, cierpiący na amnezję Revan przybył na Manaan, aby po raz drugi poszukiwać Gwiezdnej Mapy. Przebywając na Manaan kilkukrotnie naraził się prawu, przez co Selkathański Sąd Najwyższy sądził go. W procesie dotyczącym zamieszek na terenie ambasady Sithów Revan został uniewinniony, ponieważ zdolnie oddalił swojego arbitera Bwa'lassego i sam wytłumaczył swoje wtargnięcie do ambasady, jako podstęp zoorganizowany przez Sithów.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


Niedługo potem po zbadaniu stacji Hrakert i wywołaniu tam walk Revan ponownie znalazł się przed sądem. W następstwie tego procesu, z powodu otrucia Progenitora, Revan został na stałe wydalony z Manaan.

Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Co więcej sąd ten prowadził także proces Sunry'ego oskarżonego o zabicie funkcjonariuszki Sithów, Elassy Huros.

Alternatywy

  • W czasie eksploracji ryftu Hrakert mamy do wyboru pomiędzy zatruciem Progenitora, a wysadzeniem stacji kontroli przepływu kolto, aby go jedynie wystraszyć. Wybierając zniszczenie stacji, Revan przed sądem zostaje oczyszczony z zarzutów.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!