Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Sei Taria

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Sei Taria.jpg
Sei Taria
Miejsce pochodzenia Spira
Rasa Człowiek
Wzrost 178 cm
Kolor włosów Brązowe
Kolor oczu Brązowe
Przynależność
Sei Taria była asystentką administracyjną Kanclerza Finisa Valoruma rasy ludzkiej. Pracowała dla biura kanclerza, w którym pomagała śledzić niezliczone biurokratyczne zasady i procedury. Plotki głosiły, że zdobyła posadę poprzez romans ze swoim szefem.

Biografia

Sei Taria pochodziła z planety Spira, najprawdopodobniej z bogatej rodziny. W 37 BBY rozpoczęła karierę polityczną w urzędzie Republiki Najwyższego Kanclerza. Taria pracowała bezpośrednio dla Valoruma jako adiutant pracowników i jego bliski doradca. Dodatkowo towarzyszyła kanclerzowi w wielu misjach dyplomatycznych, brała udział w oficjalnych spotkaniach Senatu Galaktycznego, a czasami mówiła publicznie w jego imieniu. Sei pomagała także swoją radą między innymi w trakcie wojny z Yinchorri. Znała także Palpatine'a, który nauczył ją wielu rzeczy. Często nosiła septjedwabną szatę, która była oznaką dobrobytu.

Swą karierę skończyła w 32 BBY, gdy Padmé Amidala zgłosiła wotum nieufności wobec kanclerza. Plotki jednak głoszą, że Sei zrezygnowała pod wpływem gróźb Sly Moore.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!