Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Sebastian Shaw

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Ostatnie chwile.jpg
Sebastian Shaw
Data urodzenia: 29 maja 1905
Miejsce urodzenia: Holt, Norfolk, Wielka Brytania
Data śmierci: 23 grudnia 1994, Brighton, East Sussex, Wielka Brytania
Narodowość: Brytyjczyk
Obywatelstwo: Brytyjskie
Wkład w uniwersum
Role: 1983: Powrót Jedi - Anakin SkywalkerSebastian Shaw to aktor urodzony 29 maja 1905 roku w Holt, w Norfolk w Wielkiej Brytanii. Był aktorem scenicznym, telewizyjnym i filmowym. Ukończył Gresham's School. Zmarł 23 grudnia 1994 roku w Brighton, w East Sussex w Wielkiej Brytanii.

Biografia

Jego sceniczna kariera rozpoczęła się w 1913 roku w Shakespeare Memorial Theatre (Teatrze Shakespearowskim). Po raz pierwszy w filmie pojawił się w 1930 roku w Caste i od tamtej pory występował w ponad czterdziestu produkcjach.

W Powrocie Jedi Sebastian Shaw wcielił się w rolę Anakina Skywalkera w dwóch scenach. Pierwsza - gdy Luke Skywalker zdejmuje maskę Darthowi Vaderowi. Druga scena, gdzie widzimy już Sebastiana w całej okazałości, to moment, gdy Lukowi objawiają się duchy trzech Jedi: Anakina, Yody i Obi-Wana.

Ta scena została zmieniona w wydaniu DVD trylogii z 2004 roku. Sebastiana Shawa wycięto i zastąpiono Haydenem Christensenem, czyli odtwórcą roli Anakina Skywalkera z Ataku klonów i Zemsty Sithów.

Grafiki

Ciekawostki

  • Najprawdopodobniej Hayden Christensen nie wiedział nic o wstawieniu go do Powrotu Jedi w miejsce Sebastiana Shawa. Dowiedział się o tym dopiero kiedy zobaczył film na DVD.
  • W komiksach Marvela serii X-Men pojawia się postać nazwana "Sebastian Shaw" na cześć aktora.

Linki zewnętrzne


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!