Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Sanya

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Sanya.jpg
Sanya
Rasa: Devaronianka
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Szare
Przynależność:
Sanya była to Devaronianka służąca w Korpusach Rolniczych podczas wojen klonów.

Biografia

Praca na Ukio

W nieokreślonym czasie wojny, Sanya pracowała na planecie Ukio, nadzorując produkcję żywności dla Wielkiej Armii Republiki. Często rozmawiała z tamtejszymi robotnikami, mówiąc im, że Republika nie jest zła, jak często twierdzili.

Pewnego dnia do jej placówki przybył Tyzen Xebec. Padawan witając się z delegacją zażądał widzenia z robotnikami. Tak Sanya go poznała. Gdy chłopak dowiedział się, że dziewczyna nie została przyjęta do Zakonu Jedi wielce się zdziwił. Sanya poczuła się urażona, ale odpowiedziała mu, że nie tylko walcząc Jedi są pomocni. Tym samym skruszyła Tyzena.

Chwilę potem na planecie zaczęły lądować wrogie czołgi sejsmiczne. Sanya nakazała wszystkim, aby zachowali spokój. Wroga broń wytworzyła sztuczne zaćmienie, aby zniszczyć uprawy. Ukianianie żądali, aby Jedi zapewnili im ochronę. Sanya prosiła tylko, aby byli spokojni.

W tym samym czasie siły w przestrzeni kosmicznej szykowały się do interwencji. Gdy rozgorzała bitwa, a tarcze planety tymczasowo opadły, Sanya wyczuła zakłócenie w Mocy. Zdziwiła się, że Tyzen tego nie zrobił. Wspólnie udali się w pobliże upraw, gdzie Ganch zamierzał walczyć ze Squawkiem. Zabrak zniszczył jego broń za pomocą swojego miecza, po czym zażądał wyjaśnień zaistniałej sytuacji. Sanya wyczuła kolejne zagrożenie i powiedziała towarzyszowi żeby się odsunął. Ten jednak tego nie zrobił i otrzymał cios od Gancha. Chwilę potem Sanya zauważyła, że z Tyzenem zaczyna się dziać coś niezwykłego. Chłopak nagle stał się agresywny. Devaronianka powiedziała mu, aby wsłuchał się w Moc. Gdy Tyzen posłuchał jej rady wrócił do swojego normalnego zachowania. Zabrak spróbował negocjować z oszalałym Ganchem lecz ten nie chciał go słuchać. Zamiast tego zaaplikował sobie środek usypiający.

Sanya i Tyzen odnieśli Gancha w bezpieczne miejsce, po czym zajęli się rozwiązywaniem problemów na Ukio. Okazało się, że za dziwnymi wydarzeniami stoją Separatyści. Sanya postanowiła, że wróci do generatorów tarcz, podczas gdy Tyzen zajmie się nadajnikami, które doprowadzały wszystkich do szału. Podczas drogi na skradzionym STAPie, Sanya została zestrzelona przez jednego z droidów. Dziewczyna poradziła sobie jednak z przeciwnikiem i już po jakimś czasie dotarła do generatorów. Na miejscu zastała wielki bałagan lecz udało jej się doprowadzić tarcze do pożytecznego stanu. Wkrótce Republika odniosła zwycięstwo lecz Ukianianie nakazali, by jej siły wycofały się z ich planety.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!