Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


RK-242

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
RK-242
Data i miejsce śmierci: 5 ABY, Jakku
Rasa: Człowiek
Przynależność: Imperium Galaktyczne
Profesja: Szturmowiec
RK-242 był ludzkiej rasy szturmowcem Imperium Galaktycznego. W końcowym okresie galaktycznej wojny domowej służył na Jakku, gdzie skontaktowała się z nim była wielka admirał Rae Sloane. Szturmowiec udzielił jej informacji na temat działań Imperium na Jakku, krótko po czym został przez nią zabity.

Biografia

RK-242 służył jako szturmowiec Imperium Galaktycznego w końcowym okresie galaktycznej wojny domowej. W roku 5 ABY został wysłany na Jakku, gdzie z rozkazu Galliusa Raksa zebrała się cała flota. Po kilku miesiącach spędzonych na surowej planecie RK-242 zaczął mieć wątpliwości co do słuszności podejmowanych działań i tego, czy nie powinni zajmować się czymś bardziej sensownym. Zwierzył się ze swoich wątpliwości swojemu przełożonemu, sierżantowi Rylonowi, któremu wyznał, że nie chce dłużej przebywać na Jakku. Jego zwierzenie doprowadziło do tego, że z rozkazu Rylona został wywleczony na pustynię przez swoich skrajnie oddanych Imperium kolegów żołnierzy, którzy następnie zdarli z niego zbroję i dotkliwie go pobili. Porzucony RK-242 skulił się pośród elementów swojego pancerza i dopiero po kilku dniach wrócił do służby, lecz czuł się niepewnie i kulał.

Po jakimś czasie zagadnęła go była wielka admirał Imperium Rae Sloane, która jak mu wyjaśniła, padła ofiarą spisku Raksa, przez co pozbawiono ją wpływów i zdradzono. Przekonała żołnierza, że Gallius doprowadzi do zniszczenia ich wszystkich i finalnego upadku Imperium, po czym zaczęła wypytywać go o szczegóły na temat działań, które ten podejmuje w okolicy Płaskowyżu Żebrzącej Dłoni. RK-242 opowiedział jej więc, że ten przybył na Jakku, bo uznał, że zahartuje to szturmowców i uczyni ich twardymi jak stal, gotowymi na każde wzywanie. Dodał też, że ten kazał tytułować się imperatorem, co słysząc Sloane uznała, iż jedynym wyjściem na postawienie się jego wizji Imperium jest odebranie mu władzy, którą posiadł. Przekonała go więc, że musi wiedzieć wszystko na temat Raksa i jego zwyczajów, lecz szturmowiec nie znał zbyt wielu pożądanych przez nią informacji. Wspomniał jednak, iż założył on swoją bazę pustynią Goazon i Zapadliskami, gdzie codziennie przylatywały nowe dostawy wojsk, myśliwców i maszyn All Terrain. Powiedział również, że Rax wprowadził się do starej zabudowy ukrytej pod piaskiem, która mogła powstać nawet przed czasami panowania Palpatine'a. Sloane podziękowała mu za pomoc i zapowiedziała, że będzie miała dla niego ważną misję, o której powie mu więcej w odpowiednim czasie. Do tej pory poleciła mu wracać na służbę i czekać na jej wezwanie. Żołnierz postanowił więc zrobić co ta mu każe, lecz kiedy schylił się po swój hełm, kobieta strzeliła mu w tył głowy z blastera, zabijając go.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!