Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Prosperous

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Prosperous1.jpg
Prosperous
Podstawowe dane
Model: Krążownik typu Providence
Rodzaj: Krążownik
Specyfikacja techniczna
Różne
Przynależność: Konfederacja Niezależnych SystemówProsperous był krążownikiem typu Providence, należącym do floty Konfederacji Niezależnych Systemów.

Historia

Prosperous brał udział w bitwie o Coruscant, która odbyła się w trzecim roku wojen klonów. Okręt toczył walkę na orbicie planety.

W pewnym momencie bitwy, gwiezdny niszczyciel typu Venator Impavid, należący do Wielkiej Armii Republiki zbliżył się na minimalną odległość do krążownika Separatystów. Działa pokładowe okrętu Republiki rozpoczęły ostrzał. Chwilę potem, żołnierze Wielkiej Armii wyposażeni w specjalne zbroje umożliwiające walkę w przestrzeni kosmicznej, rozpoczęli abordaż na jednostkę Separatystów. Z pomocą Mistrza Jedi Saesee Tiina, klonom udało się wedrzeć do środka okrętu. Załoga złożona z droidów bojowych stawiała opór, lecz droidy były zbyt zaskoczone, by powstrzymać przeciwnika. Klony prowadzone przez Jedi wdarły się na mostek dowodzenia i przejęły Prosperous w ręce Republiki. Od razu po opanowaniu okrętu, żołnierze Wielkiej Armii przeprogramowali działa krążownika, by te ostrzeliwały jednostki Konfederacji.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!