Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Prastara Czeluść (miasto)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Vader fuzja.png
Przyłącz się do mnie, razem będziemy rządzić galaktyką!

Zaproponowano połączenie tego artykułu z hasłem Prastara Czeluść. Możesz wypowiedzieć się na ten temat na stronie dyskusji.

Miasto.

Prastara Czeluść to miasto na planecie Felucja.

Charakterystyka

Miało kształt koła o średnicy dwóch kilometrów. Była zamieszkiwana licznie przez Leśnych Felucjan. Miasto to miało mur z wielkich fioletowych grzybów, oraz z kolców wielkiego sarlacca, na którym wybudowano miasto. Na dodatek dookoła miasta płynęła rzeka w której żyły felucjańskie stwory wodne oraz fosa wypełniona kwasem i umarłymi roślinami, a wrót strzegli Felucjańscy strażnicy. Wewnątrz tej fortyfikacji żyli farmerzy z rodzinami, wojownicy, szamani i wódz. Wszyscy oni żyli w wielkich grzybach które miały wycięte okrągłe ona i dzwi które jakby zapraszały do środka. W pobliżu domów znajdowały się ogrody. Hodowano tam zwierzęta które przywiązywało się do domów sznurkami, jednak nie wiadomo jakich były gatunków. Po środku miasta znajdował się główny plac, w którym żył wielki sarlacc.

Historia

Gdy Starkiller przybył pierwszy raz na Felucję musiał przedrzeć się przez miasto by dostać się do Shaak Ti, która się w nim ukrywała. Na początku zwabił jednego wodnego stwora by przepłynąć na nim przez rzekę. Gdy strażnicy próbowali go powstrzymać, Sith zabił ich Błyskawicą Mocy. Gdy wszedł na ulicę wszędzie było pusto, a grzybowe domy były opuszczone. Potem znalazł Shaak Ti na głównym placu i stoczył z nią pojedynek, który Jedi przegrała. Po walce, zabójcę otoczyli mieszkańcy miasta, którzy bardzo przeżyli śmierć swojej mentorki.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!