Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Portal:Yuuzhan Vongowie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Dyskusja · Kategoria z hasłami · Kategoria z grafikami

Inne portale tematyczne

Portal Yuuzhan Vongowie

Yuuzhan Vong Symbol.png
Yuuzhan Vongowie to wojownicze istoty, które wywołały jeden z największych konfliktów w historii. Pochodzili z innej galaktyki. Bardzo religijni, mieli wstręt do technologii. Ich statki, broń oraz inne wytwory były zmodyfikowanymi genetycznie żywymi organizmami. Wygląda na to, ze Moc omijała Yuuzhan, co bardzo uprzykrzało życie walczących z nimi Jedi...

Witaj na Portalu Yuuzhan Vong! Powstał on specjalnie dla fanów tejże frakcji z uniwersum Gwiezdnych wojen. W tym miejscu znajdziesz wszystkie interesujące Cię hasła i grafiki znajdujące się w zbiorach Biblioteki Ossus. Rozpocznij więc ich przeglądanie. Natomiast jeżeli masz czas i chęć - pomóż w tworzeniu i rozbudowywaniu haseł związanych tematycznie z tym portalem! Seria książkowa Nowa era Jedi została co prawda dawno zakończona, ale na horyzoncie pojawiła się Inwazja...

Polecany artykuł portalu

NEJSourceOkladkaLuke.jpg

Wojna z Yuuzhan Vongami (zwana też inwazją Yuuzhan Vongów) to konflikt zbrojny pomiędzy Nową Republiką i rycerzami Jedi a pozagalaktycznym najeźdźcą, Yuuzhan Vongami. Trwał on około cztery lata, zaczynając się bitwą o Helskę w 25 ABY, a kończąc wyzwoleniem Coruscant w 29 ABY.

Wojna toczona była na ogromną skalę i pochłonęła niemal 365 bilionów istnień, co czyniło z niej najkrwawszy konflikt w historii (jeśli chodzi o zakres walk, równać się z nią mogły tylko wojny klonów i galaktyczna wojna domowa). Podczas działań wojennych spustoszonych i terraformowanych zostało 61 tysięcy światów (w tym Coruscant). Celem Yuuzhan było objęcie władzy nad Galaktyką i ustanowienie Imperium Yuuzhan Vongów, co wiązało się z anihilacją lub nawróceniem na ich wiarę większości istot inteligentnych Galaktyki, zwanych przez najeźdźców niewiernymi.

Ostatecznie, dzięki połączonym siłom Jedi, Sojuszu Galaktycznego (który powstał z popiołów Nowej Republiki), Resztek Imperium i innych Yuuzhanie zostali pokonani, a krwawa wojna zakończona.

Przeczytaj całość...

Losowa grafika

Cytaty

Potem zaś pojawili się ci, których znałam początkowo jako Przybyszów z Dali. Nie przylecieli przez przypadek, bo przyciągnęło ich do mnie genetyczne pokrewieństwo. Odnaleźli drogę, podobnie jak zwierzęta wracają do miejsc, w których się urodziły. Drugi raz trafili do mnie, kiedy się unosiłam w Nieznanych Rejonach galaktyki.
Zonama Sekot ustami Jabithy do Jediźródło

Czy wiesz, że...


Główne hasła

Biotechnologia

Postacie

Źródła

Portale tematyczne

The Old Republic Mandalorianie Wojny klonów Saga Rebelianci Yuuzhan Vongowie Trylogia sequeli
Podyskutuj o Gwiezdnych wojnach na forum Ossusa!