Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Pilot AT-ACT

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Pilot AT-ATC.

Piloci AT-ATC byli specjalnie przeszkoloną jednostką szturmową mającą na celu pilotowanie maszyn kroczących AT-ACT dla Imperium Galaktycznego.

Charakterystyka

Piloci AT-ATC posiadali specjalną lekką zbroję, która była niemalże identyczna do tej noszonej przez szturmowców-czołgistów pilotujących czołgi GAV TX-225w Occupier.[1] Ich głowę osłaniały charakterystyczne hełmy, które wyglądem były zbliżone do nakryć głowy noszonych przez Shoretrooperów.[2] Wyposażano ich w karabiny blasterowe E-11 i E-22.[1]

Historia

Kilku takich pilotów obsługiwało maszyny AT-ATC podczas bitwy o Scarif, gdzie mieli na powierzchni Planeta|planety]] powstrzymać siły rebelianckie, które próbowały wykraść plany Pierwszej Gwiazdy Śmierci. W pierwszej fazie walk maszyny radziły sobie dobrze z żołnierzami Sojuszu. W kolejnej fazie transporterów ubywało, gdy do bitwy dołączyła już flota Rebelii. Nie wiadomo co się stało z pozostałymi AT gdy gubernator Wilhuff Tarkin rozkazał zniszczyć całą placówkę.[3] Najprawdopodobniej wszyscy operatorzy ponieśli śmierć w wyniku wybuchu.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!