Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Quarsh Panaka

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Panaka)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
LottDodZrodla.png
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Panaka.jpg
Quarsh Panaka
Miejsce pochodzenia Naboo
Rasa Człowiek
Kolor włosów Czarne
Kolor oczu Brązowe
Przynależność
Quarsh Panaka był ciemnoskórym mężczyzną, który służył jako kapitan straży królewskiej na Naboo podczas rządów królowej Amidali oraz w późniejszym okresie.

Historia

To on właśnie nadzorował szkolenie dwórek i samej Amidali w samoobronie. On też miał bezpośredni wpływ na wybór dam towarzyszących królowej pod względem ich oddania i podobieństwa do Amidali.

Za młodu został specjalnie przeszkolony do walki z piratami, którzy często nawiedzali Naboo. Najpierw służył pod dowództwem kapitana Magnety, potem zastąpił go. Zanim jednak to się stało, dwa lata przed blokadą Naboo wykrył i udaremnił spisek, w którym uczestniczył król Veruna.

Podczas blokady Naboo nie opuścił królowej ani na krok. Razem z Amidalą, Obi-Wanem Kenobim i Qui-Gonem Jinnem poleciał na Tatooine, a potem na Coruscant. Uczestniczył także w ujęciu Nute'a Gunraya, gdy Amidala zdecydowała się wrócić na Naboo i rozpocząć wojnę z Federacją Handlową. W czasie bezpośrednio poprzedzającym wybuch wojen klonów, Panaka nadal był szefem ochrony królewskiej, senator Amidali natomiast przydzielił, jako szefa ochrony, swego bratanka - Gregara Typho.

W czasach Imperium Galaktycznego Panaka był moffem sektora Chommell.

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.
Podyskutuj o Gwiezdnych wojnach na forum Ossusa!