Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Klub Outlander

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Outlander (klub))
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wejście do klubu.

Klub Outlander to jeden z wielu klubów nocnych położonych na Coruscant. Znajdował się na dolnych poziomach rozrywkowej dzielnicy Uscru zarządzanej przez skorumpowanego burmistrza Acrosa-Krika.

Klub był popularnym barem, miejscem spotkań czy nawet rynkiem zbytu. Bywalcami klubu byli zazwyczaj przedstawiciele różnych klas społecznych. Zarówno republikańscy oficerowie jak i zwykli mieszkańcy planety-miasta. W klubie można było również oglądać różne gry czy zamawiać drinki. Czasem burmistrz wykorzystywał do swych planów siostry Nalle, które wyciągały od bywalców potrzebne mu informacje.

Zaopatrzeniem kantyny zajmował się Bufon Taire, który dostarczał tam wiele produktów.

W 22 BBY klub stał się miejscem pościgu Zam Wesell. Po nieudanym zamachu na życie senator Padme Amidali dwóch Jedi: Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker ścigali łowczynię nagród. Ich pościg dotarł w pewnym momencie. Jedi rozdzielili się wtedy. Kenobi poszedł się napić, a Skywalker szukał zabójczyni. Wesell zaatakowała pijącego Obi-Wana jednak ten był szybszy i swym mieczem świetlnym odciął ręce na oczach wszystkich obecnych. Następnie obaj zabrali Zam i wyszli na zaplecze.

Bywalcy

Pozostali

Przekrój klubu.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!