Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Oddziały uderzeniowe Neo-Konkwistadorów

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zbroja oddziałów uderzeniowych.

Oddziały uderzeniowe Neo-Konkwistadorów powstały jako specjalna jednostka mająca wypełnić lukę w strukturze sił mandaloriańskich Neo-Konkwistadorów.

Pierwszą znaną misją w której jednostki te wzięły udział był abordaż Courageousa po bitwie o Serroco, później walczyli także w bitwie o Myrkr gdzie siły Republiki zdobyły jeden egzemplarz ich zbroi. Wysłani zostali także do bitwy o Zongorlu, jak się okazało niepotrzebnie, bowiem wyjątkowe groźne warunki jakie miały tam panować okazały się kłamstwem propagandowym Republiki.

Oddziały uderzeniowe nosiły wyspecjalizowane zbroje pozwalające lepiej im działać we wrogim środowisku, wewnętrzne systemy pozwalały im na aż dwadzieścia cztery godziny działania w niesprzyjającym środowisku, jak na przykład próżnia. Dominującym kolorem ich zbroi był pomarańczowo-brązowy.

By zostać członkiem tych oddziałów trzeba byli wyróżniać się czymś na polu bitwy jako zwykły Neo-Konkwistador. Oddziały odpowiadały bezpośrednio przed Cassusem Fetttem, który to z kolei dbał by miały priorytetowy dostęp do zasobów kuźni wojennych a przez to zawsze najlepszy sprzęt.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!