Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Nida Korsin

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Nida Korsin
Data i miejsce narodzin: 4995 BBY
Data i miejsce śmierci: 4896 BBY
Miejsce pochodzenia: Kesh
Rasa: Człowiek
Przynależność:
Nida Korsin była córką Yaru Korsina i Seelah Korsin oraz przyrodnią siostrą Jariada Korsina. Po zabójstwie jej ojca została Wielkim Lordem Zaginionego Plemienia, a po jej śmierci na to miejsce byli wybierani najbardziej zasłużeni członkowie Kręgu Lordów. Miała syna, Donellana.

Biografia

Wczesne lata

Nida urodziła się w roku 4995 BBY na planecie Kesh jako córka i następczyni Wielkiego Lorda Yaru Korsina i jego żony Seelah. Od najmłodszych lat opiekowały się nią różne keshirskie niańki, a później była wysyłana w różne części Keshtah, aby popierać nauki. To, jak również powierzchowne nauczenie Nidy kultury i nauk Sithów, było planem jej matki na zemstę na Korsinie i przejęcie władzy. Jednak Yaru przejrzał plany swej żony i upozorował śmierć części członków załogi Omenu, którzy nauczali potajemnie jego córkę tajnik ciemnej strony Mocy. Dzięki pełnionej przez nią funkcji powietrznego ambasadora Plemienia, Nida zdołała zbudować własną sieć kontaktów i informatorów. W roku 4985 BBY Nida znajdowała się w Tahv, gdy Ravilan Wroth wytruł całą populację Tetsubalu, jednak Gloyd, na rozkaz jej ojca, przybył po nią, aby zabrać ją do rezydencji w Górach Takara. Na jej 20 urodziny, Korsin mianował ją dowódcą Strażników Zrodzonych z Nieba. Jej stajenny, Tona Vaal, zakochał się w niej, jednak bez wzajemności.

Zamach stanu i przejęcie władzy

W roku 4975 BBY, gdy Sithowie przenieśli się z świątyni w Górach Takara do Tahv, Nida wystąpiła wraz ze swoimi Strażnikami Zrodzonych z Nieba na uroczystości zorganizowanej na cześć Zaginionego Plemienia. Kilka dni później została ostrzeżona przez Tonę o planach jego matki, Adari, która chciała pozbawić Sithów wszystkich uvaków. Dzięki tej informacji zabezpieczyła zwierzęta należące do jej podwładnych i mogła wyruszyć ojcu na ratunek, gdy ten został zaatakowany przez swojego bratanka i jego Miecze Sithów. Udało jej się pokonać część ludzi brata, a niego samego zrzuciła Mocą w dół klifu. Po tym wydarzeniu, zgodnie z Testamentem Yaru Korsina została wybrana nowym Wielkim Lordem. Nie wypełniła go jednak w pełni i, zamiast zabić Seelah, zamknęła ją w świątyni, która została zapieczętowana.

Jako Wielki Lord

Nida Korsin rządziła przez 79 lat, a jej rządy rozpoczął trwający miesiąc festiwal. Pod jej rządami Zaginione Plemię rozkwitało i rosło w siłę. Oprócz władzy otrzymała od swojego ojca mapę Kesh z zaznaczonym innym kontynentem, Alanciarem. Miała męża, który nosił tytuł Lorda Małżonka, oraz syna, Donellana, Urodzonego w roku 4960 BBY. Po jego śmierci, z powodu braku prawowitego następcy, Nida porzuciła system dynastyczny i nakazała, aby każdy kolejny Wielki Lord był wypierany przez Krąg Lordów. Po jej śmierci obchodzono co 79 lat Festiwal Powstania Nidy trwający miesiąc.

Wygląd

Nida Korsin była bardzo podobna do swojej matki, Seelah. W czasie pełnienia służby jako dowódca Strażników Zrodzonych z Nieba nosiła krótkie włosy. Często ubierała się w spodnie i kurtkę ze skóry uvaka.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!