Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Munin Skirata

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Munin Skirata
Data i miejsce narodzin: Przed 72 BBY
Rasa: Człowiek
Przynależność:
Munin Skirata był żyjącym w schyłkowym okresie republiki Mandalorianinem. Jego adoptowanym synem był Kal Skirata.

Biografia

Około 72 BBY Munin Skirata wraz z towarzyszami przybył na zrujnowaną wojną planetę Surcaris. Przeczesując ruiny Munin natknął się na niemal 8letniego Falina Matrana którego rodzice zginęli rok wcześniej i który od tego czasu walczył o przetrwanie w niesprzyjającym środowisku. Chłopiec zaatakował Munina, zwracając tym samym na siebie jego uwagę - Mandalorianin zdecydował się go adoptować, nadając mu nowe imię - Kal.

Jakiś czas później Munin Skirata przebywał na Mes Cavoli gdzie zachęcał młodego Kala by ten wykrzesał z siebie jeszcze trochę sił i biegł dalej, nazywając go w Mando'a fajtłapą i w ten sposób rozbudzając jego gniew z którego czerpał siły i biegł dalej. Gdy jednak po chwili naprawdę już nie był w stanie, nawet samodzielnie otrzymać się na nogach podejście Munina się zmieniło z wymagającego na opiekuńcze i wziął młodego Kala na ręce i zaniósł do obozu - pomimo faktu, że sam Kal twierdził, że go nienawidzi i pewnego dnia go zabije.

W obozie Munina powitał Jun Hokan pytający czy ten chce zamęczyć chłopaka na śmierć i dodając że Munin nie wie kiedy przestać z treningiem. Gdy Munin podał Kalowi misę z jedzeniem, oświadczył mu także że po powrocie do domu będą musieli się rozejrzeć za zbroją dla niego, wyjaśniając dlaczego zbroja jest ważna, gdy ten zaprotestował. Chłopak ponownie zaprotestował gdy Munin nazwał go właśnie Kalem, przypominając ze nazywa się Falin - tak go bowiem nazwali martwi obecnie rodzice. Mandalorianin wyjaśnił Kalowi/Falinowi, że czasami trzeba rozpocząć wszystko od nowa, wyjaśnił tez ze wcale nie uważa go za leniwego i nazywał go tak jedynie by go zmotywować do wysiłku.

Gdy śpiącego Kala zbudziły koszmary związane ze śmiercią jego rodziców, Munin był przy nim by go pocieszyć i zapewnić, że pewnego dnia złe sny odejdą. Wyjawił mu także, że choć w Mando'a nie ma słowa Bohater, to właśnie to słowo najlepiej go opisuje. Tej nocy Kal pogodził się w końcu z nowym imieniem, rozpoczynając nowe życie, jako Kal Skirata, dziedzic Munina Skiraty.

Wyposażenie

Munin posiadał zieloną mandaloriańską zbroję, którą Kal Skirata zatrzymał na pamiątkę, a w czasie wojen klonów podarował ją Bardanowi Jusikowi.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!