Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Mroczne Imperium II, część 5

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
De2 5.jpg
Mroczne Imperium II, część 5
Scenariusz Tom Veitch
Rysunki Cam Kennedy
Tytuł oryginalny Dark Empire II 5: The Galaxy Weapon
Wydanie polskie 1997
TM-Semic w Star Wars 6/1997
Wydanie USA 18 kwietnia 1995
Dark Horse Comics
Okładka Dave Dorman
Liczba zeszytów 5/6
Tłumaczenie Katarzyna Rustecka
Liczba stron 24
Cena 3,95 PLN
Czas akcji 10 ABY


Mroczne Imperium II, część 5 (Dark Empire II 5: The Galaxy Weapon) to piąty zeszyt serii Mroczne Imperium II, opowiadającej o powrocie Imperatora Palpatine'a. W Polsce został wydany w czasopiśmie Star Wars w numerze 6/1997.

Streszczenie

Lando Calrissian i Wedge Antilles prowadzą natarcie Viper Atomadonów na pałac Imperatora na Byss. Gdy przedzierają się przez fosę, nagle z turbowind wychodzą chrysalisy - genetycznie zmodyfikowane bestie wojenne. Pomimo osłon molekularnych Vipery nie mają z nimi szans, więc rebelianci się z nich ewakuują. W tym czasie w barze bistro Salla Zend zbiera ekipę przemytników - Lo Khana, Luwingo, Uza Bonearma, Shuga Ninxa. Wszyscy razem ruszają Hyperspace Marauderem, Starhookiem 10 i Bespin Banditem na odsiecz rebeliantom. Gdy docierają na miejsce walki, Bespin Bandit ostrzeliwuje chrysalisy, a Marauder i Starhook zabierają rebeliantów. W ostatniej chwili ładowni Starhooka chwyta się jeden z chrysalisów, ale porażony przez R2-D2 spada prosto na jedno z obronnych dział cytadeli niszcząc je. Frachtowce uciekają z Byss trzymając się blisko Galaktycznego Działa, przez co załoga Gwiezdnego Niszczyciela Vengeance musi zrezygnować z ostrzału. Gdy uciekinierzy skaczą w nadprzestrzeń, Palpatine rozkazuje przygotować do strzału nową superbroń.

Na planecie Ganathan Millennium Falcon przechodzi generalny remont. Zamiast uszkodzonego działka arakidowego, Ganathanie montują działko świetlne. Po skończeniu napraw załoga wraz z Empatojayosem Brandem, który postanawia wspomóc Leię Organę Solo i Luke'a Skywalkera w odbudowie Zakonu Jedi, opuszczają system Ganath. Po wyjściu z drugiej strony międzygwiezdnej chmury gazu spotykają czekającego na nich Bobę Fetta, lecz uszkadzają jego statek strzałem z działka świetlnego. Po triumfie nad Fettem, Han kieruje swój frachtowiec na Nowy Alderaan.

Tymczasem w nadprzestrzeni na Jedi Explorerze, Rayf i Jem Ysanna ćwiczą walkę mieczem świetlnym. Automat rani Jem, a ta w nagłym przypływie gniewu niszczy go. Luke zabiera Jem żeby opatrzyć jej ranę i zaczynają rozmawiać o Mocy, a w końcu zaczynają się całować.

Na Nowym Alderaanie Han i Leia witają się ze swoimi dziećmi Jainą i Jacenem, oraz ich opiekunką Winter.

Nad światem Da Socha z nadprzestrzeni wyłania się statek Luke'a. Pasażerowie obserwują ixlle opuszczające piąty księżyc wodnego świata. Zaraz za Explorerem z nadprzestrzeni wyłania się pocisk wystrzelony z Działa Galaktycznego, który trafia w księżyc Pinnacle i Jedi mogą tylko bezsilnie oglądać katastrofę.

Bohaterowie


Seria Mroczne Imperium
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!