Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Mroczne Imperium II, część 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
De2 3.jpg
Mroczne Imperium II, część 3
Scenariusz Tom Veitch
Rysunki Cam Kennedy
Tytuł oryginalny Dark Empire II 3: World of the Ancient Sith
Wydanie polskie 1997
TM-Semic
w Star Wars 5/1997
Wydanie USA 21 lutego 1995
Dark Horse Comics
Okładka Dave Dorman
Liczba zeszytów 3/6
Tłumaczenie Katarzyna Rustecka
Liczba stron 24
Cena 3,95 PLN
Czas akcji 10 ABY


Mroczne Imperium II, część 3 (Dark Empire II 3: World of the Ancient Sith) to trzeci zeszyt serii Mroczne Imperium II, opowiadającej o powrocie Imperatora Palpatine'a. W Polsce został wydany w czasopiśmie Star Wars w numerze 5/1997.

Streszczenie

Salla Zend i Shug Ninx docierają Salvagerem 3 ma Byss i udaje im się przejść przez imperialną kontrolę. Tymczasem Sedriss informuje Palpatine'a, że Luke Skywalker i Kam Solusar są na planecie Ossus. Imperator wysyła tam egzekutora, żeby złapał mu Jedi żywych.

Luke i Kam lądują na Ossusie. Atakuje ich Sonda-Droid Imperium, lecz nie stanowi dla nich problemu. Jedi wsiadają do śmigacza T-77 i lecą zwiedzać planetę. W trakcie przejażdżki natrafiają na dwoje Ysannów przywiązanych do drzewa. Luke uwalnia parę, lecz ta ucieka do nadciągających pozostałych Ysannów. Jedi nie rozumieją co mówią szamani, lecz odpierają ich ataki. Okko, przywódca Ysannów, zbiera Moc od wszystkich członków plemienia ale Jedi ponownie blokują atak. Wtedy Okko zdejmuje maskę i wita się z tymi, w których rozpoznaje Jedi. Nagle pojawia się imperialny frachtowiec Scourge 1, z którego wysiadają szturmowcy, Sedriss i Vill Goir. Ysannowie i Jedi rzucają się w wir walki ze szturmowcami i po dwudziestu minutach wygrywają. Wtedy do akcji wkraczają Sedriss i Goir. Vill ginie od miecza Solusara, a Skywalker odpycha egzekutora. Ten pada pod drzewo, do którego byli przywiązani młodzi Ysannowie ale chwyta dziewczynę i grozi, że ją zabije. Nagle drzewo przemawia i okazuje się, że to mistrz Jedi Ood Bnar rasy Netian. Ood łapie Sedrissa, a Luke chwyta Jem. Sedriss atakuje starego Jedi Ciemną Stroną Mocy, lecz ten korzystając w energii planety, w którą zapuścił korzenie, wysadza się z mrocznym Jedi w powietrze. Odrzuceni przez wybuch Luke i Jem padają na ziemię i dzięki Mocy zaczynają się rozumieć. Mistrz Ood zginął ale Jem znajduje młodego przedstawiciela tej rasy - następcę Ooda. W tym czasie Rayf znajduje steki mieczy świetlnych w miejscu śmierci mistrza Bnara. Jedi i młodzi Ysannowie unoszą miecze i włączają je.

Bohaterowie


Seria Mroczne Imperium
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!