Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Mroczne Imperium II, część 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
De2 1.jpg
Mroczne Imperium II, część 1
Scenariusz Tom Veitch
Rysunki Cam Kennedy
Tytuł oryginalny Dark Empire II 1: Operation Shadow Hand
Wydanie polskie 1997
TM-Semic w Star Wars 4/1997
Wydanie USA 20 grudnia 1994
Dark Horse Comics
Okładka Dave Dorman
Liczba zeszytów 1/6
Tłumaczenie Katarzyna Rustecka
Liczba stron 24
Cena 3,95 PLN
Czas akcji 10 ABY


Mroczne Imperium II, część 1 (Dark Empire II 1: Operation Shadow Hand) to pierwszy zeszyt serii Mroczne Imperium II, opowiadającej o powrocie Imperatora Palpatine'a. W Polsce został wydany w czasopiśmie Star Wars w numerze 4/1997.

Streszczenie

Nad Balmorrę przybywa flota Imperium dowodzona przez egzekutora Sedrissa, Mordiego i Villgoira. Po krótkiej rozmowie z gubernatorem Beltanem rozpoczynają ofensywę. Balmorrianie wypuszczają do walki nowe droidy bojowe SD-10, z którymi nie mają szans używane przez wojska Sedrissa ich starsze wersje - SD-9. Jednakże SD-9 są tylko przynętą. Kiedy jednostki Beltane'a oddalają się od miasta, z Gwiezdnych Niszczycieli wylatują nowe myśliwce - droidy cienia, które z łatwością niszczą SD-10. Okazuje się, że Beltane również ma jeszcze jednego asa w rękawie - Viper Automadony X-1. Imperium nie ma szans. Sedriss proponuje gubernatorowi zawieszenie broni i proponuje, że kupi od niego najnowsze machiny. Ceną Beltane'a jest wolność jego planety.

W tym czasie do bazy Pinnacle powraca Luke Skywalker i przywozi ze sobą nowego przyjaciela - Kama Solusara. Luke przedstawia Kama Lei i udają się do Mon Mothmy na naradę. Generał Calrissian tłumaczy właśnie ustawiony przez Beltane'a plan przejęcia VA X-1 i zaatakowania najważniejszych placówek Imperium. Wedge Antilles proponuje inne rozwiązanie - załadowanie Viperów rebelianckimi oddziałami i dostarczenie ich zgodnie z umową Beltane'a i Sedrissa na Byss, a potem zdobycie cytadeli Palpatine'a. Pomimo, że Luke wyraża sprzeciw, Wedge uzyskuje poparcie Landa, generała Madine, Hana, a nawet Lei. Plan zostaje zatwierdzony, a Luke z Kamem i Leią udają się do jej komnaty żeby przedyskutować sprawy Jedi. Tam Kam ogląda holokron i ukazuje mu się Bodo Baas. Solusar prosi mistrza Baasa o radę i ten proponuje aby Jedi odwiedzili planetę Ossus. Leia, Han, Chewbacca, Salla i Shug ruszają na Nar Shaddaa, aby odnaleźć Vimę - staruszkę Jedi, od której Leia dostała miecz świetlny. Natomiast Luke i Kam polecę na Ossus.

Sedriss wraca na Byss i zastaje najbliższych przyjaciół Imperatora - Sa-Di i Neftę - niszczących klony Palpatine'a. Stacza z nimi pojedynek i zabija obu. W tym momencie pojawia się nowo narodzony Imperator, który chwali Sedrissa i rozkazuje mu sprowadzić do siebie Leię oraz wysłać ludzi za Skywalkerem.

Bohaterowie

Nowości techniczne


Seria Mroczne Imperium
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!