Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Mroczne Imperium, część 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Darkempire3.jpg
Mroczne Imperium, część 3
Scenariusz Tom Veitch
Rysunki Cam Kennedy
Tytuł oryginalny Dark Empire 3: The Battle for Calamari
Wydanie polskie 1997
TM-Semic w Star Wars 2/1997
Wydanie USA 1 kwietnia 1992
Dark Horse Comics
Okładka Dave Dorman
Liczba zeszytów 3/6
Tłumaczenie Katarzyna Rustecka
Liczba stron 24
Cena 3,95 PLN
Czas akcji 10 ABY


Mroczne Imperium, część 3 (Dark Empire 3: The Battle for Calamari) to trzeci zeszyt serii Mroczne Imperium, opowiadającej o powrocie Imperatora Palpatine'a. W Polsce został wydany w czasopiśmie Star Wars w numerze 2/1997.

Streszczenie

Z nadprzestrzeni nad Mon Calamari wynurza się Gwiezdny Niszczyciel na czele rebelianckiej floty. Działa Emancipatora niszczą Gwiezdny Niszczyciel Allegiance. X-wingi zaczynają atakować Pogromców Światów. Nagle jeden z Pogromców unosi się i atakuje Emancipatora wciągając go w swoje trzewia. Przerażony Lando zarządza ewakuację Niszczyciela.

Tymczasem w Bazie Pinnacle Leia ma wizję Dartha Vadera, jednak przemienia się on w Luke'a. Brat próbuje wytłumaczyć siostrze, że musi podążyć ścieżką Ciemnej Strony aby ostatecznie zniszczyć Palpatine'a. Wizję nagle przerywa obecność mrocznego Sitha, a Leia pada na podłogę.

W hangarze Han przedstawia nowym rekrutom E-wingi. W pewnym momencie pojawia się Mon Mothma i tłumaczy mu co stało się jego żonie. Han spotyka się z Leią w oddziale szpitalnym i zostaje przez nią namówiony na wyprawę do Głębokiego Jądra Galaktyki. Leia czuje, że to właśnie tam znajduje się jej brat. Pierwszym przystankiem Millennium Falcona będzie jednak Nar Shaddaa. Wkrótce załogę Millenium Falcona wita tam dawny znajomy Hana - Mako Spince oraz łowcy nagród wysłani przez Huttów. Małżonkowie Solo uciekają im jednak i ukrywają się w warsztacie kolejnego znajomego. Czeka tam na nich Shug Ninx i Salla Zend, którzy zgadzają się wynająć swojego Starlight Intrudera na lot do Głębokiego Jądra. Han z żoną udaje się do swojej kryjówki po sprężarki napędu. Po drodze spotykają Vimę - staruszkę, która rozpoznaje w Lei Jedi i daje jej prezent. W kryjówce byłego przemytnika czeka jego robot Zeezee, który od razu anonsuje mu gościa - Bobę Fetta.

Bohaterowie

Nowości techniczne


Seria Mroczne Imperium
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!