Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Mixer

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Mixer.jpg
Mixer
Data i miejsce narodzin: 32 BBY, Kamino[1]
Data i miejsce śmierci: 21 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino[1]
Rasa: Człowiek-klon[1]
Wzrost: 183 cm [1]
Kolor włosów: Czarne[1]
Kolor oczu: Brązowe[1]
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: żołnierz-klon
Mixer to żołnierz-klon służący Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów. Należał do elitarnej jednostki 501 Legionu.

Biografia

Młodość

Mixer jak każdy z milionów klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta urodził się w 32 BBY na Kamino. Został wyhodowany dla Wielkiej Armii Republiki, po odpowiednim wyszkoleniu dołączył do niej w stopniu szeregowca.

Ochrona księżnej Kryze

W nieokreślonym czasie wojen klonów księżna Satine Kryze stała się celem organizacji zwanej Strażą Śmierci. Mixer dostał przydział do oddziału mającego za zadanie ochraniać władczynię Mandalory.

Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi na pokładzie Coronetu przydzielili klonom zadanie polegające na patrolowaniu całego statku. Mixer udał się z Redeyem na obchód ładowni. Po sprawdzeniu, któregoś z kwadratów, żołnierze rozdzielili się by móc sprawdzić większy obszar.

Obchód Mixera zakończył się bez żadnych przeszkód. Żołnierz próbował skontaktować się z kolegom lecz ten nie odpowiadał. Chwilę później Mixer zauważył na ziemi blaster towarzysza. Podniósł go z ziemi i zaczął oglądać. Wtedy też został zaatakowany przez droida zabójcę i poniósł śmierć.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!