Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Misja na stacji Black Stall

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ucieczka z holokronem.jpg
Misja na stacji Black Stall
Konflikt: Wojny klonów
Data: Pomiędzy 22 a 19 BBY
Miejsce: Stacja Black Stall
Przyczyny:
Skutki:
  • Ucieczka Bane'a
  • Odzyskanie holokronu
  • Zniszczenie stacji
Uczestnicy:
Misja na stacji Black Stall odbyła się krótko po bitwie o Devaron i misji na Naboo. Jej celem było odzyskanie holokronu, skradzionego przez Cada Bane'a. Jedi odzyskali przedmiot, jednak Duros zdołał uciec.

Przyczyny

"Ja... mam już tego dosyć. Pokażę, gdzie jest holokron. Niedługo odzyskacie dzieci..."
Cad Bane podczas przesłuchania.

Po zdobyciu holokronu i listy dzieci wrażliwych na Moc, Cad Bane, z polecenia Dartha Sidiousa porwał dwójkę z nich. Kiedy próbował wykraść trzecie, został złapany przez Anaikna Skywalkera i Ahsokę Tano. Podczas przesłuchania odmawiał współpracy, więc Jedi usiłowali wpłynąć na niego Mocą. Bane nie dał się omotać, jednak zgodził się zaprowadzić przeciwników do holokronu.

Przebieg

"Współrzędne to 673117/7RB71."
— Cad Bane, ujawniający współrzędne stacji Black Stall.
Stacja Black Stall.

Bane został zabrany przez Obi-Wana Kenobiego i Mace'a Windu na statek, którym pod eskortą klonów, dowodzonych przez komandora Cody'ego, wyruszyli na stację Black Stall, będącą kryjówką Durosa. Po przybyciu na miejsce, Kenobi rozkazał Cody'emu pilnować statku, podczas gdy on, Windu i Bane weszli na pokład stacji. Jedi zwrócili uwagę, iż nie wyczuwają dzieci. Bane odparł, że najpierw zwróci im holokron.

Kiedy zamierzał po niego pójść, Windu zatrzymał go, twierdząc, że ma dosyć gierek łowcy i pójdzie sam. Po chwili uruchomił alarm. W Jedi zaczęło strzelać mnóstwo działek laserowych. Bane skorzystał z zamieszania i wskoczył do kapsuły ratunkowej. Tymczasem Kenobi odzyskał holokron. W tej samej chwili drzwi zaczęły się zamykać. Jedi momentalnie przemknęli pod zamykającymi się grodziami. Stacja zaczęła ulegać silnym eksplozjom. Kenobi i Windu uciekli na statek, który natychmiast wystartował, pilotowany przez Cody'ego. Stacja Black Stall wybuchła a misja dobiegła końca. Cad Bane uciekł, dzięki czemu uniknął więzienia i nie zdradził tożsamości swego zleceniodawcy. Jedi odzyskali holokron, zabezpieczając listę dzieci, wrażliwych na Moc.

Zobacz też

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!