Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Misja Lorda Vadera 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Vadersquest3.jpg
Misja Lorda Vadera 3
Vader's Quest 3
Scenariusz: Darko Macan
Ilustracje: Dave Gibbons
Kolory: Angus McKie
Tusz: P. Craig Russell
Ilustracja na okładce: Dave Gibbons
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
21 kwietnia 1999
Wydanie polskie: Egmont Polska
Październik 1999
Przekład: Maciej Jurewicz
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Misja Lorda Vadera
Zeszyt/Tom: 3 z 4
Poprzedni: Misja Lorda Vadera 2
Następny: Misja Lorda Vadera 4
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 0 ABY


Misja Lorda Vadera 3 (org. Vader's Quest 3), to trzeci zeszyt serii Misja Lorda Vadera. Po raz pierwszy został wydany w USA przez wydawnictwo Dark Horse Comics 21 kwietnia 1999 roku. W Polsce został wydany w październiku tego samego roku w trzecim numerze magazynu Gwiezdne wojny Komiks.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
It all comes together in this issue: Young Luke Skywalker hunts for the missing princess of Jazbina, oblivious to the real reason she has disappeared! The Rebel pilot Jal races to find Luke in the hope that the Empire hasn't found the Alliance's hero first! And Darth Vader prepares to land on Jazbina... Will the Dark Lord finally have his long-lost son in his clutches? Find out in this never-before-revealed sequel to the first Star Wars film!(Dark Horse Comics, 1999)
Wydanie polskie
W poprzedniej części Luke Skywalker przybywa z misją dyplomatyczną na planetę Jazbina. Żeby przekonać ludność, by przystąpiła do Rebelii, musi uratować porwaną córkę władcy. Tymczasem Imperium dowiaduje się od pilota Jala Te Gniev o miejscu pobytu Luke'a. Kierowany wyrzutami sumienia Jal wsiada do myśliwca i rusza w najważniejszy lot swojego życia.(Egmont Polska, 1999)

Streszczenie

Na Coruscant droid B-6 likwiduje szturmowca, Darth Vader leci przez hiperprzestrzeń w kierunku Jazbiny, a tam lord Prepredenko i Luke Skywalker docierają do kopalni, w której porywacze przetrzymują księżniczkę Syaynę. Luke zakłada gogle i razem ze swym przewodnikiem Chorawem oraz nagrywającym wszystko droidem 3DVO ruszają w głąb kopalni. Podróżując przez kopalnię nagle czują jakieś wstrząsy. Przewodnik tłumaczy, że to tikulini i postanawia wyjść mu na spotkanie żeby umrzeć jak prawdziwy górnik. Młody Jedi ucieka, ale czerw wkrótce go dogania. Skywalker z pomocą droida kamery wskakuje na czoło stwora i zadaje mu kilka cięć mieczem świetlnym. Ranny tikulini z młodzieńcem na głowie wpada do jaskini, w której ukrywa się grupa mieszkańców planety. Dobijają oni czerwia, a Luke w trakcie upadku rozbija gogle i zauważa Syaynę. Myśląc, że otaczające go postacie to bandyci włącza miecz świetlny. Powoduje to bardzo jasny rozbłysk słonecznych kryształów w jaskini, które oślepiają Jedi. Mimo to powala wszystkich wrogów i dopiero wtedy dowiaduje się od Syayny, że to miejscowa komórka Rebelii. Jest już jednak za późno, bo z 3DVO wylatuje strzałka usypiająca, która trafia Luke'a, a do groty wpadają żołnierze lorda Prepredenko.

Kiedy na Gwiezdnym Niszczycielu Vader wsiada na pokład promu z nadprzestrzeni wychodzi Z-95 pilotowany przez Jala Te Gnieva. Ledwo udaje mu się uniknąć zderzenia z imperialną jednostką. Ruszają za nim myśliwce TIE/ln, ale rebeliant kryje się wśród chmur.

Tymczasem w pałacu na Jazbinie władca odbiera wiadomość od lorda Sithów, według której Vader ląduje na powierzchni i chce śmierci Luke'a. Prepredenko nie wie jednak, że 3DVO przekręcił przekaz z zemsty za wykorzystanie go do uśpienia młodego Jedi. Lord biegnie przekazać wiadomość swojej córce, a ta po jej usłyszeniu chwyta blaster i strzela do więzionego Luke'a. Obiecuje zająć się ciałem Jedi, a jej ojciec rusza na spotkanie z Vaderem. Prepredenko wita Mrocznego Lorda i informuje go, że Luke został stracony co nie powoduje jednak zadowolenia Dartha Vadera. Gdzie indziej wylądował na planecie Jal Te Gniev, a na Coruscant szturmowcy schwytali Malę Mala.

Zawartość

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
1999, 21 kwietnia USA --- Dark Horse Comics 22 stron --- ---
1999, październik Polska --- Egmont Polska (w Gwiezdne wojny Komiks 3/1999) 22 strony --- 4,90 PLN


Misja Lorda Vadera
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!