Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Meena Tills

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Meena.jpg
Meena Tills
Miejsce pochodzenia: Mon Calamari
Rasa: Kalamarianka
Wzrost: 175 cm
Przynależność: Republika Galaktyczna
Meena Tills była kalamariańską senator, żyjącą na krótko przed upadkiem Republiki Galaktycznej.

Biografia

Ten fragment artykułu wymaga poszerzenia o: info z serialu 3D Wojny klonów.

Meena Tills została uprowadzona przez terrorystyczną grupę pochodzącą z Haruun Kal wraz z pięcioma innymi zakładnikami. Porwano ją, gdyż chciano, żeby Republika wycofała swoje siły z ich planety. Obwiniali senator, za to, że na ich planecie wybuchła wojna domowa, a teraz wciągnięto jeszcze ją w konflikt zwany wojnami klonów. Najpierw próbował ją uwolnić Jedi, ale pokojowo - przy pomocy negocjacji. Niestety, został zamordowany. Dowodzący akcją widząc, że nic nie wskóra polecił Drużynie Omega uwolnić ją. Żołnierze poradzili sobie bez problemu i wkrótce Kalamarianka została uratowana.

Trzy lata później Tills widząc, że Kanclerz Palpatine zyskał zbyt wielką władzę próbowała go od niej odsunąć podpisując Petycję Dwóch Tysięcy, czyli specjalny wniosek, pod którym podpisało się aż dwa tysiące senatorów, w którym żądano, aby Palpatine odstąpił od swego stanowiska. Petycja jednak nie przeszła, gdyż Palpatine stworzył Imperium Galaktyczne na miejsce Republiki, a sam mianował się Imperatorem.

Wkrótce potem Meena została aresztowana przez Imperium, pod fałszywymi zarzutami. Tak naprawdę Palpatine wydał rozkaz, gdyż Meena była jego przeciwnikiem.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!