Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Mee Deechi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Mee Deechi.jpg
Mee Deechi
Data i miejsce śmierci: 21 BBY
Miejsce pochodzenia: Umbara
Rasa: Umbaranin
Kolor włosów: Siwe
Przynależność:
Mee Deechi był senatorem pochodzącym z Umbary. Żył w schyłkowym okresie istnienia Republiki.

Biografia

W 21 BBY w trakcie trwania wojen klonów senator Padmé Amidala przygotowała ustawę, dzięki której produkcja żołnierzy-klonów miała być ograniczona. Po ogłoszeniu jej w Senacie i ustaleniu głosowania, Mee spotkał się z nią i pogratulował poruszenia senatorów. Amidala podziękowała lecz Deechi odparł, że to nie był komplement. Jako Umbaranin żądny władzy i bogactw wierzył, że tylko wojna przyniesie Republice upragniony pokój.

Jakiś czas później został zamordowany senator Onaconda Farr. Amidala wiedząc, że Mee oraz Halle Burtoni byli przeciwni ich ideałom, odwiedziła ich w biurze tego pierwszego. Wspólnie z Bailem Organą przedstawiła im zarzuty. Umbaranin odparł, że był przeciwnikiem Rodianina, ale go szanował. Dodał też, że dzień wcześniej Farr spotkał się z kimś na dolnych poziomach. Amidala chciała wiedzieć skąd Mee to wie. Ten odpowiedział, że obserwował poczynania Farra. Senatorowie postanowili sprawdzić jego informację i udali się na dolne poziomy. Przed wyjściem zastrzegli, że gdy wrócą będą mieli więcej pytań do dwójki podejrzanych.

Na dolnych poziomach Amidala i Organa zostali zaatakowani. Doszli do wniosku, że to Deechi chciał ich śmierci. Senatorowie wrócili do budynku Senatu i udali się do gabinetu Umbaranina. Wtedy zobaczyli, że ten został zabity. Po jakimś czasie Amidala odkryła, że zabójczynią senatorów Farra i Deechiego była Lolo Purs.

Źródła

The Clone Wars.jpg  Senate Murders (Pierwsze pojawienie)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!