Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Mandaloriański super komandos

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy członków Straży Śmierci wiernych Darth Maulowi. Zobacz też: Mandaloriańscy superkomandosi, grupa Mandalorian kierująca się kodeksem superkomandosów.
Dwaj super komandosi.

Mandaloriańscy super komandosi to grupa Mandalorian, członków Straży Śmierci. Po tym jak dowódca Straży Śmierci, Pre Vizsla zginął z ręki Dartha Maula, stali się wierni Sithowi.

Historia

Mandalorianie wierni Maulowi starli się z jego przeciwnikami w sali tronowej pałacu królewskiego, gdzie miał miejsce pojedynek między Maulem a {{L|Pre Vizsla|Pre Vizslą||. Nie wszyscy Mandalorianie mieli bowiem zamiar słuchać Maula - przeciwko niemu opowiedzieli się zgromadzeni wokół Bo-Katan Kryze członkowie Nocnych Sów. Walcząc buntownicy opuścili pałac.

W ciągu kolejnych tygodni super komandosi wielokrotnie ścierali się z przeciwnymi siłami, określanymi jako rebelianci, w tym w bitwie o Sundari.

Wyposażenie

Super komandosi używali sprzętu typowego dla Straży Śmierci, wyróżniały ich jednak przemalowane na czerwono zbroje, świadczące o ich wierności Maulowi. Niektórzy z nich dodatkowo ozdabiali swoje hełmy rogami, podobnymi do zabrackich rogów Maula.

Ciekawostki

  • W 2013 firma LEGO wypuściła do sprzedaży zestaw klocków "75022 Mandalorian Speeder" w którym to znajdował się Darth Maul, aerośmigacz typu Buirk'alor oraz dwójka Mandalorian, w charakterystycznym malowaniu super komandosów.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!