Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Mack

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Mack.jpg
Mack
Data i miejsce śmierci: 22 BBY, Florrum[1]
Miejsce pochodzenia: Kamino[2]
Rasa: Człowiek-klon[2]
Wzrost: 183 cm[2]
Kolor włosów: Czarne[2]
Kolor oczu: Brązowe[2]
Przynależność:
Mack to żołnierz-klon służący w Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów.

Biografia

Młodość

Mack jak każdy z milionów klonów łowcy nagród Janga Fetta, urodził się na Kamino. Został wyhodowany dla Wielkiej Armii Republiki, po odpowiednim wyszkoleniu dołączył do niej w stopniu szeregowca.

Misja na Florrum

W pierwszym roku wojen klonów piraci z gangu Honda Ohnaki pojmali hrabiego Dooku. Ich przywódca poinformował o tym Republikę, gdyż wiedział, że mógł na tym dobrze zarobić. Gdy Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker potwierdzili, że Sith był przetrzymywany w bazie piratów, na Florrum, kanclerz Palpatine wysłał senatora Kharrusa i ambasadora Binksa z okupem w postaci przyprawy. Mack oraz kilku innych klonów zostało przydzielonych do tej misji.

Mackowi dostało się pilotowanie republikańskiego statku. Po wniknięciu w atmosferę Florrum, zdradzieccy piraci rozpoczęli ostrzał politycznego statku. Podczas wykonywania uników, fotel Macka opuścił kokpit, gdyż Jar Jar nacisnął jakiś guzik. Chcąc naprawić swój błąd Gunganin ponownie wcisnął przycisk lecz tym razem wspólnie wylądowali w kabinie. Mack nakazał przełożonemu by udał się na swoje miejsce. Chwilę potem w ich statek trafiły dwie rakiety wystrzelone przez piratów. Mack oraz jego drugi pilot próbowali opanować maszynę lecz bezskutecznie. Impet rozbicia się o powierzchnię planety pozbawił pilotów życia.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!