Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Kuat Systems Engineering

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Logo Kuat Systems Engineering.

Kuat Systems Engineering lub krócej KSE - była przed krótki czas filią firmy Kuat Drive Yards. Zajmowała się projektowaniem i produkcją statków kosmicznych. Główna siedziba firmy znajdowała się na planecie Kuat.

Działalność

KSE została utworzona w okresie upadku Republiki Galaktycznej (około roku 22 BBY, gdy rozpoczęły się Wojny klonów). Zajmowała się produkcją niewielkiej ilości dobrze zaprojektowanych statków kosmicznych, m.in. Myśliwców typu CloakShape czy Patrolowców typu Firespray. Jednak sprzedaż produktów Kuat Systems Engineering nie była wystarczająca, co w następstwie doprowadziło - po zakończeniu wojen klonów w 19 BBY - do rozwiązania spółki i zintegrowania jej z Kuat Drive Yards (działała pod tą samą nazwą). Od tej pory spółka była odpowiedzialna za tworzenie zestawów ulepszeń dla produktów firmy.

Niedługo po bitwie o Endor (4 ABY), Kuat Systems Engineering wznowiło swoją działalność, ponieważ zostało sprzedane grupie lojalistów Imperium Galaktycznego. Dopiero po jakimś czasie wyszło na jaw, że "lojaliści" to w rzeczywistości kupcy rasy Vaathkree, którzy byli powiązani z Nową Republiką. W tym okresie statki tworzone przez KSE były bardzo kosztowne, ze względu na rygorystyczne normy jakości, stawiane przez Vaathkree.

Produkty

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!