Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Kothlis II

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy stacji. Zobacz też: inne znaczenia słowa Kothlis.
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

KothlisII.png
Kothlis II
Podstawowe dane
Producent: Telgorn Corporation
Model: Platforma rebeliancka
Zniszczona: 3 ABY
Specyfikacja techniczna
Długość: 2,1 km
Silniki: Brak
Uzbrojenie: Kilkanaście turbolaserów i działek laserowych
Załoga: Zmienna (głównie Bothanie)
Różne
Region: Środkowe Rubieże
Sektor: Sektor Bothan
Układ: Układ Kothlis
Planeta: Kothlis
Rola:
  • Magazynowanie broni, paliwa, amunicji i zaopatrzenia
  • Koszary dla wojska
  • Centrum dowodzenia
  • Centrum kryptologiczne
Przynależność:


Kothlis II była orbitalną bazą Sojuszu krążącą wokół planety Kothlis. Oprócz standardowych funkcji, czyli magazynowania broni, amunicji, paliwa i zaopatrzenia, stacja dodatkowo była domem i pracownią dla najlepszego zespołu kryptologów, którzy pracowali dla Rebeliantów. Zespół ten, tak samo jak i personel całej bazy składał się w większości z Bothan. Baza została zniszczona pod koniec 3 ABY przez superniszczyciel Executor.

Plany Drugiej Gwiazdy Śmierci

Gdy Luke Skywalker, Dash Rendar i Ace Azzameen przechwycili imperialny komputer z planami Drugiej Gwiazdy Śmierci, Koth Melan, będący szefem zespołu kryptologów, poradził, aby urządzenie to zostało przetransportowane na bazę Kothlis II. Ów komputer był chroniony przez mechanizm autodestrukcyjny, więc jakakolwiek próba rozkodowania go bez pomocy specjalistów skończyłaby się jego utratą. Mimo problemów, transport się udał. Koth Melan osobiście zabrał komputer z Kothlis II do swojej kryjówki, aby rozpracować go wraz ze swoimi współpracownikami. Podejrzewał, że może on być chroniony przez jakieś dodatkowe zabezpieczenia, jak np. urządzenie lokacyjne, więc nie chciał narażać całej stacji. Kryjówka została jednak zaatakowana przez najemników. Melan zginął w bitwie, ale urządzenie zostało zabrane przez jego przyjaciela na pokładzie wahadłowca Fey'lya's Pride i powróciło bezpiecznie do bazy Kothlis II.

Imperialne siły atakują bazę.

Tam już jednak trwała bitwa, gdyż Imperium zdołało odnaleźć miejsce przechowywania maszyny i Darth Vader przyleciał na pokładzie Executora do Kothlis, aby go odzyskać. Komputer został z trudem uratowany przez korwetę Razor. Stacja nie miała tyle szczęścia i została zniszczona wraz z platformą ochronną typu Golan II o nazwie Sentinel.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!