Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Komandosi Nimbus

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Nimbusi.

Komandosi Nimbus potocznie zwani Nimbusami to jabiimscy superkomandosi dowodzeni przez Alto Stratusa. Najbardziej wsławili się podczas bitwy o Jabiim.

Wyposażenie

Charakterystyczną cechą umundurowania Nimbusów były buty repulsorowe dzięki, którym mogli pokonywać duże odległości pojedynczymi skokami. Przy pasie mieli przypięte magazynki do swoich blasterów typu SC.

Historia

Pomimo, iż Nimbusi powstali w czasach przyłączenia Jabiim do Republiki, w większej bitwie wzięli udział dopiero podczas wojen klonów zwerbowani przez Konfederację Niezależnych Systemów. Po puczu Stratusa, którego dokonał w 22 BBY, Jabiim oficjalnie przyłączyło się do Separatystów. Wtedy też elitarna jednostka Nimbusów została wyposażona w broń Konfederacji. Komandosi walczyli podczas bitwy o Jabiim w 21 BBY. Wtedy to podczas starcia o stację Kobalt wszyscy Nimbusi zginęli w boju.

Jakiś czas po bitwie pułkownik Mazzi zebrał Nimbusów i jabiimskich nacjonalistów. Zawiązał sojusz z Imperium i wraz z oddziałami szturmowców pokonał ostatecznie wojska jabiimskich lojalistów.

Znani Nimbusi

Ciekawostki

  • Nimbus to nazwa chmur deszczowych.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!