Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Klon z miotaczem płomieni

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Flamethrowers.jpg
Klon z miotaczem płomieni
Wyposażenie
PrzynależnośćKlony z miotaczami płomieni (ang. Clone flame troopers) były przeznaczone do walki z organicznymi Separatystami, a nie droidami bojowymi. Aby przezwyciężyć instynktowny lęk przed ogniem, żołnierze ci zostali wyposażeni w ognioodporne sprzęty i pancerze.

Charakterystyka

Wyposażenie

Podczas szkolenia w Tipoca na Kamino klony, mające walczyć za pomocą miotaczy płomieni, były szkolone w celu opanowania naturalnego lęku przed płomieniami nawet w ciasnych pomieszczeniach[1]. Aby im to ułatwić, wyposażono ich w ognioodporne pancerze oraz kamy. W ramach obrony przed droidami żołnierze używali blasterów DC-15S, jednak ich najsłynniejszą bronią był miotacz ognia X-42.

Osobowość i umiejętności

Niewiele zostało. Teraz miotacze płomieni!
Ki-Adi-Mundi podczas potyczki w jaskini na Geonosis.[2]

Podobnie jak pozostałe klony, żołnierze z miotaczami płomieni zostali wyszkoleni w ramach tradycyjnej walki blasterem. Żołnierze ci jednak słynęli ze swojej podstawowej broni. Drużyna klonów z miotaczami X-42, dowodzona prze mistrza Ki-Adi-Mundiego i komandora Jeta, odegrała kluczową role podczas potyczki w jaskini na Geonosis. Zgodnie z przewidywaniami dowódców Wielkiej Armia Republiki, Geonosjanie okazali się bezbronni wobec prawdziwego ognia.

Ciekawostki

  • Pancerz żołnierza z miotaczem płomieni ma identyczny kształt jak zbroja klonów śnieżnych. Widoczną różnicą była barwa pancerza: brązowo-pomarańczowa. Niewidoczną odmiennością był fakt, iż zbroje klonów śnieżnych były jedynie termoszczelne, a tych z miotaczami płomieni – ognioodporne.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!