Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Klient

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tytuł jest jedynie określeniem lub przydomkiem, gdyż właściwa nazwa nie została jeszcze nadana przez autorów.
Jeśli pojawi się oficjalna nazwa, poproś o przeniesienie tego artykułu.

The Client.jpg
Klient
Data i miejsce śmierci: 9 ABY, Nevarro
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Siwe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność: Imperium Galaktyczne
Ten nieznany z imienia człowiek około roku 9 ABY był klientem mandaloriańskiego wojownika. Złożył zlecenie na dziecko z tej samej rasy co mistrz Yoda.

Biografia

Około roku 9 ABY mężczyzna ten dowodził imperialną organizacją znajdującą się na planecie Nevarro. W jej imieniu wystawił w Gildii Łowców Nagród zlecenie na dziecko z tej samej rasy co mistrz Yoda. Kiedy dowodzący łowcami Greef Karga znalazł chętnego na jego zlecenie, uprzedził, że jego pracownik stawi się niedługo, aby omówić szczegóły. Wkrótce przed obliczem mężczyzny pojawił się mandaloriański łowca, który widząc jak do pomieszczenia gwałtownie wkroczył doktor Pershing, wymierzył do niego bronią. Tym samym odpowiedzieli wówczas przebywający w pokoju szturmowcy, którzy unieśli swoje blastery w stronę Mandalorianina. Wówczas klient łowcy wstał i usiłując go uspokoić, poprosił o wybaczenie doktorowi zbytniego entuzjazmu i braku manier. Mandalorianin zażądał jednak, aby to szturmowcy pierwsi opuścili swoją broń, co też dowódca im rozkazał. Wówczas łowca zasiadł przy biurku i obejrzał kawałek beskaru, który miał być zaliczką za zlecenie. Zaznaczył, że ten otrzyma więcej, jeśli dostarczy cel żywy, lecz gdyby pojawiły się nieprzewidziane komplikacje, to przyjmie go również martwego. Łowca poprosił więc o krążek, na co mężczyzna odparł, iż dyskrecja pozwala mu jedynie na przekazanie trakera i podanie wieku jego celu. Uznał, że osoba o takich zdolnościami powinna poradzić sobie z tym zadaniem mimo trudności, na co łowca finalnie przystał. Następnie zabrał potrzebne rzeczy i opuścił budynek, aby zająć się nową misją.

Poza światem Gwiezdnych wojen

Postać klienta została stworzona na potrzeby pierwszego serialu aktorskiego z uniwersum Gwiezdnych wojen, The Mandalorian. W jego rolę wciela się Werner Herzog.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!