Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Klaus Vandangante

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Klaus Vandangante.jpg
Klaus Vandangante
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Siwe
Klaus "Doc" Vandangante był znanym mechanikiem mieszkającym w Sektorze Wspólnym oraz ojcem Jessy.

Biografia

Mężczyzna cieszył się szczególną sławą wśród przemytników i innych istot wyjętych spod prawa, sam zresztą też działał nielegalnie wraz z grupą innych mechaników. Aby móc działać niewykryty, Klaus musiał przekupywać wielu biurokratów i utrzymywać własnych informatorów. Był na tyle nieuchwytny, że rządowe służby poszukujące go zastawały na miejscu warsztatów i statków, nad którymi jeszcze niedawno pracowali mechanicy, jedynie opuszczone budynki i sterty złomu.

W 2 BBY Han Solo, który był przyjacielem Doca, odwiedził go wraz z Chewbaccą w celu modernizacji Millennium Falcona. Nie zastał go jednak w warsztacie, ponieważ zniknął wcześniej w niewyjaśnionych okolicznościach, o czym poinformowała przemytników jego córka. Aby zbadać, co się z nim stało, postanowiła wesprzeć grupę Miłośnik Nocy, próbującą wykraść informacje dotyczące podobnych zaginięć z Rządowego Centrum Danych na Orronie III. W tym celu zawarła z Hanem i Chewbaccą układ, wedle którego mieli oni dostarczyć grupie Błękitnego Maxa, droida-hakera, oraz jego towarzysza Bolluxa (oba droidy były wcześniej własnością ojca Jessy). Dzięki niemu grupa odkryła, że tajne więzienie Władz SektoraKraniec Gwiazd - znajduje się na planecie Mytus VII. Kiedy Han Solo przybył do kompleksu, uwolnił mechanika. Podczas próby ucieczki wszystkich uwolnionych więźniów i ich wybawców wieża kompleksu w wyniku eksplozji wystrzeliła ponad powierzchnię planety, ale zanim w nią uderzyła, wszyscy z tej grupy zdołali uciec z kompleksu.

Ciekawostki

  • Klaus cenił sztukę w każdej formie, a jego gabinet w bazie mechaników wypełniony był drogocennymi malowidłami, rzadkimi książkami i innymi przedmiotami o dużej wartości artystycznej.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!