Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Kalifa

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Kalifa.jpg
Kalifa
Data i miejsce śmierci: 20 BBY, Wasskah[1]
Miejsce pochodzenia: Korelia
Rasa: Człowiek
Wzrost: 172 cm
Kolor włosów: Ciemnobrązowy
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Kalifa była padawanką Jedi rasy ludzkiej, pochodzącą z Korelii. Żyła w schyłkowych latach istnienia Republiki Galaktycznej.

Biografia

Kalifa i inni Jedi na Wasskah.

W czasie wojen klonów, Kalifa, wraz z dwójką innych Jedi, Jinxem i O-Merem, przebywała na nieokreślonej planecie w celu szkolenia. Zostali jednak złapani przez grupę Trandoshan i przewiezieni na Wasskah, gdzie łowcy polowali i zabijali swe ofiary dla rozrywki. Kalifie i jej kompanom udawało się przez dłuższy czas ukrywać i nie dać się zabić.

Po jakimś czasie padawani zapomnieli o naukach Jedi i stracili nadzieję na ratunek. W końcu dołączyła do nich Ahsoka Tano, która przypomniała wszystkim dawne szkolenie. Na początku Kalifa nie chciała słyszeć o Jedi. Wtedy Ahsoka opuściła nowych przyjaciół. Po jakimś czasie drużyna Kalify zrozumiała swoje błędy i ryszyli za Ahsoką. W tym samym czasie Ahsoka walczyła z Lo-Tarenem. Łowca z pewnością by wygrał, gdyby nie to, że Kalifa zaczęła go dusić za pomocą Mocy. Ahsoka wytłumaczyła, że Jedi nie używają takich "mrocznych" mocy, po czym odepchnęła Trandoshanina. Później wrócili d swojej kryjówki. Gdy w następny dzień wyszli z kryjówki, zostali zaatakowani przez resztę Trandoshan. Kalifa została postrzelona przez Dara, syna przywódcy Trandoshan. Owy Trandoshanin ruszył za Kalifą by ją dobić, jednak został zaatakowany przez Ahsokę. Po krótkiej walce wręcz, Togrutanka zepchnęła Dara na kolce. Rozwścieczony Garnac próbował pomścić syna, jednak trafił w Kalifę. Padawanka po chwili zmarła.

Przypisy

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Kalify.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!