Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


K2-B4

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
K2-B4.jpg
K2-B4
Producent Baktoid Combat Automata
Model Droid taktyczny
Typ T
Wysokość 193 cm[1]
Płeć Zaprogramowana żeńska
Kolor sensorów Żółte
PrzynależnośćK2-B4 to droid taktyczny typu T służący w Cytadeli na Lola Sayu. Dowodziła wojskami Osi Sobecka w trakcie bitwy o Lola Sayu.

Biografia

W trakcie trwania wojen klonów, Jedi o imieniu Even Piell został uwięziony na cytadeli, gdyż posiadał informacje o szlaku drogi Nexus. Skłoniło to do interwencji elitarnej drużyny Jedi i klonów.

Bitwa o Lolę Sayu

Gdy elitarna drużyna weszła do atmosfery Lola Sayu K2-B4 zapytała jaki ładunek przenoszą. Następnie kazała im nie zbaczać z kursu, żeby mogła zeskanować statek. Ponieważ Jedi i klony byli zamknięci w karbonitach skanery nic nie wykryły, więc pozwoliła im lądować.

Po uwolnieniu Piella, Tarkina i uwięzionych klonów K2 poinformowała Sobecka, że Dooku chce z nim rozmawiać w tej sprawie. Po skończeniu rozmowy Separatysta ostrzegł ją, żeby nie zaskoczyło go następnym razem coś takiego.

K2 zatrzymuje R2-D2

Później K2 zatrzymała R2-D2, gdyż nabrała podejrzeń, że statek wylądował teraz, a nie wcześniej, gdy wydała pozwolenie. Towarzyszyły mu trzy przeprogramowane droidy bojowe. Udało im się oszukać K2 dając do myślenia, że R2 jest więźniem, który ma zostać przesłuchany. Jednak później domyśliła się co planują i zaalarmowała wszystkie droidy.

Później została przeniesiona na Krążownik typu Lucrehulk i dowodziła flotą blokującą planetę. Gdy przybyła flota Republiki rozpoczęła się walka. Udało się zniszczyć jeden z Venatorów, ale i tak udało się ewakuować Jedi i klonów z powierzchni Lola Sayu.

Ciekawostki

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!