Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Jenny (Artorias)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jenny (Artorias).jpg
Jenny
Data i miejsce śmierci: 25 ABY
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Kolor skóry: Ciemna
Jenny - kobieta żyjąca w czasach nowej ery Jedi. Żyła na Artorias, gdzie zajmowała się handlem na miejscowym targowisku. W 25 ABY jej planeta została zaatakowana przez rasę Yuuzhan Vongów.

Biografia

W roku 25 ABY stragan Jenny odwiedziła jej przyjaciółka, żona króla Artorias, Nina Galfridian wraz z córką Kaye. Kobiety podjęły rozmowę o Finnie, synu Niny. W pewnym momencie Nina zainteresowała się dzbanem z wystawy Jenny. Chwilę później ten pękł, a Jenny została ranna i osunęła się w ramiona Niny. Następnie miastem wstrząsnął potężny wybuch, a do miasta wkroczyli wojownicy rasy Yuuzhan Vong, którzy rozpoczęli szturm na planetę. Nina trzymając Jenny w ramionach nakazała córce uciekać. Ta obiecała, że wróci z ojcem, ale została schwytana przez Yuuzhan i podobnie jak Kaye i Nina trafiła na statek niewolniczy.

Ciężko ranna Jenny powoli traciła życie. Nina próbowała jej jakoś pomóc, ale z marnym efektem. Wkrótce jeden ze strażników przybył do celi, by zabrać królową do Sha'kela, dowódcy statku. Nina zażądała, by Jenny została udzielona opieka medyczna, ale Yuuzhanin odparł na to, że tak się nie stanie. Zamiast Niny do dowódcy poszła jednak jej córka. Jenny niedługo potem zmarła.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!