Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Jaskinia Shyrack

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
JaskiniaShyrack.png
Jaskinia Shyrack
Lokalizacja: Korriban
Funkcja: Formacja naturalna


Jaskinia Shyrack to jaskinia, która znajdowała się na planecie Korriban, w pobliżu Doliny Mrocznych Lordów. Jej nazwa pochodziła od shyracków, latających zwierząt, które miały w tej jaskini gniazdo.

Historia

Wielkie polowanie

Jaskinia ta była domem jednych z niebezpiecznych istot ciemnej strony Mocy, terentateków. W czasie Wielkiego Polowania do tej jaskini przybyli Duron Qel-Droma i Shaela Nuur, których zadaniem było oczyszczenie galaktyki z terentateków. Jedi stanęli do walki z bestią, jednakże oboje polegli.

Poszukiwania Revana

W czasie wojny domowej Jedi jaskinia ta stała się miejscem ucieczki i kryjówką dla grupy uczniów z pobliskiej akademii Sithowie. Odmówili oni zabicia grupy cywilów z Dreshdae, więc dyrektor Uthar Wynn wydał na nich wyrok śmierci. Korzystając ze sposobności ukryli się oni tutaj w grocie z dala od terentateka. Ze względu na obecność bestii mieli oni zapewnione bezpieczeństwo przed ich oprawcami.

W 3956 BBY na Korriban przybył cierpiący na amnezję Revan. W czasie swojej nauki w akademii otrzymał on zadanie zabicia grupy zbuntowanych studentów. Revan wszedł do jaskini i odnalazł Thalię May oraz resztę studentów, jednakże nie zabił Sithów, ale pomógł im się wydostać z jaskini zabijając terentateka. Po udzieleniu pomocy Thalia podziękowała Jedi i postanowiła przejść na jasną stronę Mocy. W czasie eksploracji jaskinii Revan znalazł szczątki Qel-Dromy i zabrał jego szaty. Wybił także w czasie eksploracji gniazdo shyracków.

Misja Meetry Surik

Ten fragment artykułu wymaga poszerzenia o: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords.

Alternatywy

W czasie gry w Knights of the Old Republic Revan otrzymuje zadanie na zabicie zbuntowanych uczniów z akademii. Gracz, jeżeli obwołuje się po ciemnej stronie, może zabić w jaskini wszystkich znalezionych zbiegłych Sithów, otrzymuje on wtedy punkty ciemnej strony.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!