Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ione Marcy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ione Marcy.jpg
Ione Marcy
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Żółte
Ione Marcy była kobietą nieznanej rasy mieszkającą na Coruscant podczas wojen klonów. Była dziewczyną zabójcy Nacka Moversa.

Biografia

Kradzież miecza świetlnego Ahsoki Tano

W 21 BBY, gdy jej chłopak zdobył skradziony przez Bannamu, miecz świetlny Ahsoki Tano, wspólnie z łowczynią nagród Cassie Cryar otruła Moversa, by uzyskać zdobytą przez niego broń.

W niedługim czasie w wyniku śledztwa, trafili do niej Ahsoka Tano i Tera Sinube. W mieszkaniu zastali trupa Nacka oraz przestraszoną Ione. Starszy Jedi zapytał co się stało, Marcy odpowiedziała, że gdy wróciła do domu zauważyła grupę osób uciekającą z jej mieszkania, a na podłodze znalazła ciało chłopaka.

Sinube po wysłuchaniu relacji z ataku wciąż wyczuwał niepokój płynący od kobiety. Mistrz powiedział o tym Ahsoce. Padawanka postanowiła sprawdzić resztę mieszkania. W jednym z pokoi znalazła łowczynię Cryar lecz ta gdy dowiedziała się, że ma do czynienia z Jedi, rozpoczęła ucieczkę.

Tano poinformowała Sinube'a, że zabójczynią Moversa jest kobieta, po czym podążyła śladem Cassie, natomiast Tera został z Ione i kontynuował przesłuchanie. Podzielił się z nią swoimi obserwacjami. Jedi zauważył, że Nack jak każdy Trandoshanin na pewno był silny, więc samotna kobieta nie dała by mu rady. Wtedy zrozumiał, że początkowy niepokój Marcy nie wynikał z morderstwa jej chłopaka lecz dotyczył Cryar ukrytej w sąsiednim pokoju.

Powiedział, że już wie iż Ione wspólnie z łowczynią otruły Moversa. Do pokoju wkroczyły droidy policyjne lecz wtedy Marcy wyskoczyła przez okno na przywołany przez siebie śmigacz.

Po drodze kobieta skontaktowała się z Cassie mówiąc jej, że została zdemaskowana. Łowczyni powiedziała by ta przyjechała po nią, gdyż Ahsoka nieustannie ją ściga.

Przelatując obok wskazanego miejsca Ione zgarnęła wspólniczkę i razem udały się na dworzec kolejowy. Nie wiedziały jednak, że mistrz Sinube przyczepił do ubrania Marcy, nadajnik naprowadzający dzięki, któremu Jedi znaleźli je na dworcu.

Tam obie kryminalistki zostały złapane i aresztowane.

Ciekawostki

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!