Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ion Papanoida

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ion Papanoida.jpg
Ion Papanoida
Miejsce pochodzenia: Pantora
Rasa: Pantoranin
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Żółte
Kolor skóry: Niebieska
Przynależność:
Ion Papanoida był Pantoraninem oraz synem przewodniczącego Papanoidy. Żył w ostatnich latach istnienia Republiki Galaktycznej.

Biografia

Blokada Pantory

W nieokreślonym czasie wojen klonów Federacja Handlowa zablokowała Pantorę, podając za powód niespłacone długi. W związku z zaistniałą sytuacją oraz niezadowoleniem, jakie wprowadziła wśród mieszkańców planety, Ion udał się na Coruscant w towarzystwie ojca i swoich sióstr, by prosić Senat Galaktyczny o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Ion podczas omawiania blokady.

Po wylądowaniu na powierzchni stolicy Galaktyki Pantoranie wyruszyli na spotkanie z senator Riyo Chuchi, która reprezentowała ich w rządzie. Po krótkim przywitaniu, siostry Iona, Che Amanwe i Chi Eekway, postanowiły oddalić się do swoich spraw. Gdy obie kobiety odeszły, Chuchi przedstawiła sytuację Ionowi i jego ojcu. Po wysłuchaniu wieści przewodniczący wyraził niepokój co do działań Senatu, a jego syn dodał, że dowiedział się, iż coraz większa liczba ludzi jawnie przeciwstawiła się Republice, proponując dołączenie do Separatystów. Słysząc to, pani senator poprosiła, by przewodniczący opanował nastroje podwładnych, gdyż Senat w końcu rozwiąże kłopotliwą sytuację.

Porwanie sióstr

Po jakimś czasie, gdy rozmowa dobiegła końca, Chuchi opuściła swoich rozmówców. Przebywając w jej biurze, Ion i jego ojciec dowiedzieli się, że Che Amanwe i Chi Eekway zostały porwane. Wieść ta rozeszła się bardzo szybko, gdyż z wyrazami współczucia i propozycją pomocy zgłosił się hrabia Dooku. Pantoranin wysłuchał słów Separatysty oraz obiecał przekazać je ojcu. Przewodniczący wysłuchał wiadomości, lecz postanowił zdać się na Republikę.

W mieszkaniu.

Gdy o porwaniu dowiedziała się senator Chuchi, niezwłocznie przybyła na spotkanie z poszkodowanymi. Nastąpiła krótka rozmowa, podczas której zjawiła się Ahsoka Tano, oferując swoje usługi w odnalezieniu zaginionych dziewcząt. Jej propozycja przyjęła się z ogólnym entuzjazmem. Po krótkim zastanowieniu przewodniczący Papanoida postanowił wysłać senator i Jedi na przeszpiegi na statek blokujący Pantorę, a wraz z Ionem zająć się doglądaniem śledztwa na Coruscant.

Zgodnie z tym planem obaj mężczyźni postanowili udać się do swojego mieszkania, gdzie służby Republiki prowadziły dochodzenie. W drodze Pantoranie spotkali porucznika Tana Divo, który poinformował ich, że nie odnalazł żadnych dowodów. Po zakończeniu rozmowy z oficerem, Ion udał się wraz z ojcem do mieszkania. W jego wnętrzu przewodniczący odnalazł statuetkę pantoriańskiej bogini księżyca, stojącą na niewłaściwym miejscu. W chwili odkładania posążka na jego prawowitą lokalizację, władca Pantory znalazł na nim krew. Domyślając się, że figurka posłużyła którejś z porwanych jako broń, Pantoranie postanowili zanalizować pozostawiony ślad. Ogólnodostępne bazy danych wykazały, że właścicielem krwi był Rodianin, Greedo, który na co dzień mieszkał na Tatooine. Ciesząc się z uzyskanego postępu, mężczyźni postanowili udać się na wskazaną planetę.

Tatooine

Wiedząc z bazy danych, że Greedo pracował jako łowca nagród dla Jabby Desilijic Tiure'a, Ion wraz z ojcem postanowili poszukać Rodianina w pałacu jego pracodawcy. Po znalezieniu się wewnątrz budynku przewodniczący udzielił synowi kilku wskazówek odnośnie sposobu zachowywania się, po czym stwierdził, że czas rozpocząć poszukiwania ich zdobyczy.

Pantoranie rozpoczęli uzyskiwanie informacji od przepytania twi'lekańskich tancerek. Z rozmowy z nimi dowiedzieli się, że Greedo opuścił pałac Jabby, lecz gdy wróci, zostanie poinformowany, że ktoś o niego pytał. Mimo ich słów mężczyźni nie przestali się rozglądać po sali tronowej. Po jakimś czasie Ion wraz z ojcem zostali zaskoczeni przez Greedo i jego pomocników. Rodianin poinformował Pantoran, że pragnie z nimi porozmawiać na zewnątrz. Idąc do wyjścia, mając przyłożony blaster do pleców, Ion zwierzył się ojcu, że nie pragnął śmierci na Tatooine. Przewodniczący odparł, że nie zginą, a na poparcie swoich słów wyswobodził się z uścisku najemników, po czym grożąc im nożem zaproponował przedyskutowanie konfliktu przed obliczem Jabby.

Zgodnie z tymi słowami Ion, jego ojciec oraz Greedo stanęli przed obliczem Hutta, by przedstawić swoje relacje. Po ogólnym nakreśleniu sytuacji przewodniczący Papanoida poinformował zebranych iż wszedł w posiadanie próbki krwi, która stanowiła dowód na udział Greedo w porwaniu jego córek. Na te słowa Rodianin przyznał się do winy. Gdy tylko jego wypowiedź dobiegła końca, rozkazano mu, by wskazał miejsce pobytu porwanych kobiet.

Ion z ojcem po zakończeniu walki.

Greedo poinformował Papanoidów, że jedna z ich krewnych została umieszczona w Mos Eisley. Nie chcąc tracić czasu, mężczyźni postanowili wyruszyć do miasta, zabierając ze sobą Rodianina. Na miejscu, w kantynie Chalmuna, łowca poinformował tamtejszych strażników, że nastąpiła zmiana planów, i że kobieta powinna zostać przetransportowana. Zgodnie z jego słowami, najemnicy przyprowadzili Che Amanwę, która widząc czekających na nią ojca i brata, zdemaskowała ich tożsamość. Gdy współpracownicy Greedo dowiedzieli się, że działał on pod przymusem, a jego towarzysze to w rzeczywistości rodzina uwięzionej, postanowili rozpocząć strzelaninę.

W związku z zaistniałą sytuacją Ion musiał stanąć do walki u boku rodziny. Po jakimś czasie, mimo braku przewagi, Pantoranie pokonali przeciwników. Gdy sytuacja została ustabilizowana, Papanoidowie przywitali się ze sobą i postanowili powrócić na Coruscant. Gdy przybyli do stolicy Galaktyki, okazało się, że senator Chuchi i padawanka Tano odnalazły Chi Eekway, a przy okazji doprowadziły do zniesienia blokady Pantory. W związku z tym wydarzeniem rodzina Iona nie miała powodów, by dłużej zostawać na Coruscant, więc możliwe, że powróciła na Pantorę.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Iona Papanoidy.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!