Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Imperialna Gwardia Cienia

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Imperialny Gwardzista Cienia.

Imperialna Gwardia Cienia była słabo znaną imperialną organizacją wojskową, funkcjonującą w okresie rządów imperatora Palpatine'a.

Historia

Bardzo niewiele wiadomo o tej organizacji. Mało kto miał też okazję widzieć ich w akcji, a już na pewno przeżyć spotkanie z nimi. Wykonywali misje zlecone im przez samego Imperatora. Nikt, wliczając w to przywódców Imperium z lordem Vaderem na czele nie wiedział, kim naprawdę są Gwardziści Cienia, a także nie znał ich dokładnej liczby. Krążyły słuchy, że była to grupa rycerzy Jedi, schwytanych podczas Wielkiej Czystki Jedi. Następnie mieli być poddani okrutnym torturom, w wyniku których stali się jedynie bezwolnymi wykonawcami rozkazów Imperatora, nie będąc wstanie wydać z siebie choćby jakiegokolwiek dźwięku.

Uzbrojenie i ubiór Gwardzistów Cienia był niemal identyczny ze znaczenie bardziej znaną Gwardią Imperialną. Walczyli za pomocą czerwonych lancy świetlnych. Posiadali też pełną zbroję i płaszcze, które od Gwardii Palpatine'a różniły się czarnym kolorem.

W roku 3 BBY jeden z gwardzistów został wysłany do Miasta w Chmurach, by zabić przebywającego tam dawnego generała Jedi, Rahma Kotę. W jego obronie stanął niedawny uczeń Dartha Vadera, Galen Marek. Obaj stoczyli ze sobą walkę na lądowisku, niedaleko statku Galena, Rogue Shadow. Gwardzista został pokonany, kiedy jego przeciwnik skierował na niego cały pojemnik z gazem Tibanna. Gwardzista został całkowicie zamrożony w karbonicie, najprawdopodobniej ginąc.

Ciekawostki

Gwardzista Cienia
  • Istnieją fanowskie spekulacje, jakoby Gwardziści Cienia mieli należeć do którejś ze znanych już organizacji, jak np. Inkwizycja. Zgadzały by się z tym podobne kompetencje gwardzistów, a także fakt, że poza The Force Unleashed nie pojawili się nigdy wcześniej. Póki co są to jednak tylko domysły.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!