Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Hardcase

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Hardcase.jpg
Hardcase
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Data i miejsce śmierci: 20 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Kolor włosów: Czarne, (Później ściął)
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Hardcase był jednym z żołnierzy-klonów w Armii Republiki. Brał udział w pierwszej bitwie o Saleucami podczas pościgu Grievousa. Służył pod rozkazami Rexa.

Biografia

Pierwsza bitwa o Saleucami

Hardcase wraz z Rexem, Jessem i Kix'em szukali na ścigaczach BARC generała Grievousa. Podczas poszukiwań Rex został postrzelony przez jednego z dwóch droidów-komandosów. Hardcase i Jesse ruszyli, by zabić droidy. Kix w tym czasie miał zająć się ciężko rannym Rexem. Pozostali wspólnie zdecydowali, że zabiorą dowódcę do pobliskiej wioski. Kiedy Rex się ocknął chciał wracać do oddziału lecz reszta się na to nie zgodziła. Kix skontaktował się z generałem Kenobim. Jedi poinformował ich o pozycji Grievousa. Trójka ruszyła, by wspomóc inne klony walczące z droidami. Klony wygrały, lecz Grievous uciekł.

.

Bitwa o Umbarę

Jakiś czas później Hardcase wraz z całą Kompanią Potok został wysłany na Umbarę. Starcie okazało się bardzo trudne, gdyż pogrążona w wiecznym mroku planeta była ciężkim polem bitwy. W trakcie pierwszej potyczki, kiedy pod osłoną maszyn AT-RT atakowano grań, na której okopali się Umbaranie, Hardcase nadepnął na coś dziwnego, co uznał za dużą narośl. W rzeczywistości był to potwór, podobny do sarlacca, który zaatakował klony swoimi mackami. W efekcie pożarł jednego z żołnierzy, a kiedy chwycił Hardcase'a i Fivesa, żołnierz ARC wrzucił w paszczę potwora detonator. Tymczasem reszta oddziałów zajęła okopy. Nie utrzymano ich jednak długo – po jakimś czasie umbarańskie Millicreepy dostały się na grań i zaczęły atakować żołnierzy. Po chwili do ataku ruszyli ukryci na tyłach Republiki Umbaranie. Nagły atak był zbyt silny, aby utrzymać okopy, więc klony wycofały się. Po chwili bombowce WAR zniszczyły grań, zabijając Separatystów.

Po tej potyczce zmieniło się dowództwo. Wzywany na Coruscant Anakin Skywalker został zastąpiony przez mistrza Ponga Krella. Gardzący klonami Besalisk przedstawił swój plan ataku na stolicę, nie przyjmując sprzeciwów kapitana Rexa. Zgodnie z planem nowego dowódcy oddział ruszył środkiem głównej drogi, bez wcześniejszego zwiadu. Po dwunastu godzinach nieprzerwanego marszu dwaj żołnierze, Oz i Ringo, weszli na miny. Po chwili okazało się, iż zaminowana jest cała droga. W tym momencie ukryci Umbaranie otworzyli ogień do klonów. Kolejny zaskakujący atak zmusił Hardcase i pozostałych do odwrotu. Dzięki temu posunięciu Umbaranie opuścili swoje kryjówki i Republikanie, kontratakując, zmusili Separatystów do odwrotu. W trakcie potyczki Hardcase wykazywał dużą złość, głośno krzycząc do przeciwników. Zwycięstwo było nietrwałe – już po chwili przegrupowane oddziały Umbaran ponownie zaatakowały.

Walka okazała się wyjątkowo trudna. Podczas jej trwania legion otrzymał nowe rozkazy. Przewidywały one zdobycie lotniska na zachodzie. Plan generała Krella, przedstawiony przez Rexa, spodobał się Hardcase'owi jako jedynemu. Pozostali zaczęli krytykować mało rozsądne dowództwo Besaliska. Kiedy rozpoczął się atak, Hardcase walczył pod bezpośrednimi rozkazami Fivesa. Kiedy ich oddział został zaatakowany przez czołgi tyou IAT, klon dzielnie ostrzeliwał je ze swojego karabinu Z-6. Nie przyniosło to jednak efektu. Wrogie jednostki oparły się dopiero wyrzutniom rakiet żołnierzy z grupy Rexa. Następnie ostrzał rozpoczęły umbarańskie działa. W czasie walki Rex wpadł na pomysł, który pozwolił przejąć bazę lotniczą. Kiedy cały oddział kontynuował walkę z wrogiem, Hardcase i Fives przedarli się na teren lotniska i wykradli dwa myśliwce, którymi zatakowali Separatystów. W efekcie baza trafiła w ręce WAR.

Po zabezpieczeniu lotniska przyszedł rozkaz wymarszu na stolicę. Hardcase popierał sugestie Fivesa, który chciał użyć umbarańskich myśliwców do zniszczenia okrętu zaopatrzeniowego Separatystów. Plan jednak odrzucił Pong Krell. Hardcase wraz z Fivesem i Jesse'em postanowili samodzielnie wypełnić nieautoryzowany plan. Kiedy Hardcase pod okiem pozostałych rozpracowywał system pilotażu myśliwców, przypadkowo odpalił torpedę, niszcząc drzwi hangaru. Zwabiło to generała Krella. Stwierdził on, że myśliwce są niebezpieczne i należy je wyłączyć. Pomimo tego trójka klonów wykradła myśliwce i dostała się na orbitę. Po przedostaniu się do głównego hangaru statku, wszyscy odpalili torpedy w kierunku rdzenia reaktora, jednak ochroniło go pole siłowe. W tej sytuacji Hardcase wysiadł z myśliwca i porwał kontener z amunicją. Rozkazał Fivesowi i Jese'emu uciekać, a sam zabrał kontener do reaktora i wysadził go, ginąc w eksplozji.

Ciekawostki

  • Hardcase miał wzdłuż głowy tatuaże.
  • Jego broń i zbroja miały błękitne znaczki.
  • Na Kamino dowódca Hardcase’a twierdził, że w komorze stymulacji wzrostu klona był przeciek, który spowodował, iż żołnierz był nieco nadpobudliwy. [1]

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!