Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Gwiezdne wojny - fakty i fikcja

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Star Wars Tech - logo.jpg
Gwiezdne wojny - fakty i fikcja
Tytuł oryginalny: Star Wars Tech
Data premiery w USA: 28 maja 2007
Data premiery w Polsce: 28 lutego 2010
Czas trwania: 46 min


Gwiezdne wojny - fakty i fikcja lub Technologia Gwiezdnych Wojen (ang.Star Wars Tech) to film dokumentalny o technicznych aspektach Gwiezdnych wojen. Film pokazuje jak blisko i jak daleko jest współczesna technologia do osiągnięcia tej z Gwiezdnych wojen.

Program trwa około godziny miał swoją premierę w USA na antenie History Channel 28 maja 2007 roku. Co zbiegło się z 30-dziestą rocznicą Gwiezdnych wojen. Film został później wydany w USA na DVD, a 16 września 2011 roku został wydany wraz z całą sagą na Bly Ray.

W Polsce zadebiutował na antenie Viasat Explorer 28 lutego 2010 roku. 16 września 2011 roku wydano go, wraz z całą sagą, na Blu Ray z polskimi napisami. Tam też przetłumaczono tytuł jako Technologia Gwiezdnych Wojen.

DVD wydane w USA

Opisy

Opis filmu

Fragmenty filmów z cyklu Gwiezdne wojny przeplatane będą wywiadami z czołowymi naukowcami w dziedzinie fizyki, protetyki, technologii laserowej, inżynierii i astronomii, którzy wypowiedzą się na temat faktycznego prawdopodobieństwa istnienia wynalazków oglądanych w Gwiezdnych wojnach od strony współczesnych technologii.

Opis na Blu Ray

Eksploracja technologicznych aspektów pojazdów, broni i akcesoriów pojawiających się w filmie. Konsultacje naukowe dotyczące fizyki, inżynierii i astronomii, sprawdzające wiarygodność Gwiezdnych Wojen na podstawie dzisiejszych osiągnięć nauki.

Linki zewnętrzne

Link zapasowy na stronie archive.org


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!