Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Gus

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Gus.jpg
Gus
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Gus był żołnierzem–klonem w Wielkiej Armii Republiki, służącym pod rozkazami sierżanta Slicka. Brał udział w bitwie o Christophsis.

Biografia

Młodość

Gus został stworzony na podstawie DNA łowcy nagród Janga Fetta. Po odpowiednim przeszkoleniu dołączył do sił WAR pod rozkazami sierżanta Slicka.

Bitwa o Christophsis

Pułapka

Gus tuż przed walką w wieży.

W piewszym roku wojen klonów Gus, a także cały jego oddział, został wysłany na Christophsis, gdzie toczyły się walki z Separatystami. Aby szybciej zakończyć bitwę, generałowie Jedi Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker obmyślili plan zasadzki na armię droidów. Zakładał on atak z dwóch wież, przy czym Gus i jego towarzysze mieli obsadzić południową. Kiedy klony miały rozpocząć atak, droidy podzieliły się na trzy grupy i otoczyły żołnierzy Republiki. Z opresji uratował ich Skywalker, który, po przedostaniu się z północnej do południowej wieży, wywalczył oddziałowi drogę do turbowindy, którą dostali się na dach. Tam, po krótkiej walce z droidami, zostali ewakuowani przez Hawka, pilotującego kanonierkę.

Szpieg

Po przybyciu do bazy Gus udał się do bloku medycznego, ponieważ w ostatniej potyczce został postrzelony w ramię przez jednego z droidów. Po jakimś czasie do koszar Gusa przyszli komandor Cody i kapitan Rex. Oznajmili podwładnym Slicka, iż ostatnia porażka nie była dziełem przypadku – Separatyści znali plany WAR dzięki działalności szpiega. Oficerowie mieli pewność, że był on członkiem tego oddziału. Rozpoczęło się przesłuchanie, podczas którego poszczególni żołnierze podawali swoje alibi. Gus nie miał żadnych obaw – w momencie, w którym szpieg ostatnio skontaktował się z Separatystami, on był leczony przez droida medycznego. Potwierdzały to dokumenty. Chwilę później Cody wychwycił nieostrożne słowa Slicka, które jednoznacznie wskazały, że to on był szpiegiem. Sierżant uciekł z koszar, a po pewnym czasie w magazynie broni doszło do eksplozji. Gus i jego przyjaciele pobiegli tam i poinformowali Rexa i Cody'ego, że Slick uciekł do centrali. Oficerowie rozkazali im zabezpieczyć teren eksplozji i ruszyli w pogoń za zdrajcą, którego wkrótce aresztowali. Następnie Gus uczestniczył w ostatniej fazie bitwy na Christophsis.

Zobacz też

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!