Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Greybok

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.  
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: Koniec i początek: Dług życia.

Greybok był mężczyzną rasy Wookiee żyjącym w czasie galaktycznej wojny domowej. W pewnym momencie swojego życia stał się niewolnikiem w kopalni na Sevarcosie, lecz odzyskał wolność w czasie bitwy między siłami Nowej Republiki i Imperium.

Biografia

Ze względu na swoje predyspozycje i zdolności, Greybok został dyplomatą swojego plemienia Wookieech. Później został jednak pojmany i stał się niewolnikiem pracującym w kopalni na planecie Sevarcos. Jego zadaniem było rozbijanie skał za pomocą młota pneumatycznego. W pewnym momencie spróbował ucieczki, lecz został złapany, a za karę jego panowie ucięli mu jedną rękę. W czasie swojego wieloletniego pobytu w kopalni, Greybok poznał Hatcheta oraz Palabara.

Były dyplomata przebywał z nimi, gdy siły Nowej Republiki zaatakowały kopalnie, które zapewniały Imperium stały dopływ surowców i kredytów. Kiedy A-wing rozbił się o skały nad ich głowami, Hatchet próbował przekonać towarzyszy, iż muszą uciekać. Wookiee jednak nie zgodził się z nim przekonując, że powinni pomóc rebeliantom. Palabar poparł go nieśmiało, co wystarczyło Greybokowi, aby ten wydał z siebie okrzyk bojowy i ruszył w stronę bitwy. Unikając ostrzału, udało mu dotrzeć do szturmowca, którego zaskoczył, a następnie zepchnął w skalną szczelinę. Nie zwlekając ani chwili, Wookiee podbiegł do zagrody rankorów chwytając po drodze odłamek skalny, którym następnie rozbił zamek bramy. Gdy zwierzęta uświadomiły sobie, iż są wolne, rzuciły się w stronę wrót, które pchnęły Greyboka. Wookiee uderzył głową o skały, co go chwilowo zamroczyło. Gdy odzyskał pełnię zmysłów, stał nam nim jeden z panów niewolników. Nim były dyplomata zdołał wstać, Zygerrianin wycelował w niego swój needler i pociągnął za spust. Potężny ból sparaliżował Greyboka i byłby pozbawił go życia, gdyby na pomoc nie przybył Hatchet, który powalił przeciwnika. Wookiee podziękował wybawcy, lecz chwilę potem stracił przytomność. Gdy mężczyzna doszedł już do siebie, okazało się iż bitwę wygrały siły Nowej Republiki, zaś on i jego towarzysze są wolni. Gdy zaczepiona przez nich rebeliantka potwierdziła, iż nie mają wobec nich żadnych planów, trójka byłych niewolników, za namową Hatcheta, postanowiła opuścić kopalnie i poszukać nowego życia.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!